Ryzen 5 2600 ısınma sorunu

berkaymiku

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 2600 işlemcimi stok fanı ile kullanıyorum. Kasamın markası ve modeli Cooler Master MB510L ve 1 adet egzoz fanı var arka tarafta.
Güç ayarları AMD Ryzen Balanced olmasına rağmen boşta 50 derece, çok sistem istemeyen oyunlarda ise 65 dereceye kadar çıkıyor.
AMD'nin uygulamasından voltajı düşürdüğüm halde hala aynı değerleri alıyorum ve fan kontrolcüsü olmadığı için CPU ve kasa fanının hızını arttıramıyorum.
Soğutucu düzgün monte edilmiş oynama olmuyor. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem stok fan hem de 1 tane egzoz fan var diyorsunuz. Zaten bunlar neticesinde 30°-40° bir sıcaklık değeri bekleyemezsiniz. Kasanın yan tarafını açarsanız sıcaklık değerleri düşecektir. Tozlanmaya karşı bir önlem alabilirseniz öyle kullanın.

Isınma sorunu yok ortada boştayken işlemci sıcaklıkları fazla değişkendir. Ryzen balanced kullanmayın yüksek performanstan çok bir farkı yok onun. Dengeli kullan.
Dengeli ayarını nereden yapacağız?
Hem stok fan hem de 1 tane egzoz fan var diyorsunuz. Zaten bunlar neticesinde 30°-40° bir sıcaklık değeri bekleyemezsiniz. Kasanın yan tarafını açarsanız sıcaklık değerleri düşecektir. Tozlanmaya karşı bir önlem alabilirseniz öyle kullanın.
peki 60 derecede kullanmak ne gibi zararlar verir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı