Ryzen 5 2600 işlemci ile A320M-F anakart uyumu

Aldığınız firmaya bağlı olarak seçimler iyilestirilebilirmis. 3000 MHz bellek seçilebilir belki farklı firmalardan alisverislerle donanımlarda iyilestirilmeye gidilebilirmis.
Birçok firma bana göre insanların bilincsizligini kullanabilmek adına fiyatlarını yersen seklinde belirliyor, böyle bir hataya düşmemek önemli.
İyi günlerde güle güle kullanın tabi orası ayrı amacım heves kaçırmak tabi ki değil.
Hocam şimdi bu anakart yeni elime geldi paketini açmadım.
Eğer taktığım zaman işlemsiz sıkıntısız çalışacaksa açayım. Yoksa iade edip üst model alacağım. Kafam karıştı baya.

Bende arkadaş gibi Msı b320 Pro anakart siparişi verdim aynı işlemciyi güncellemesiz çalıştırılmıyacağı söyleniyor gelir gelmez iade edicem performans farkı olmazsa bırakadabilirim kararsız kaldım bu konulara çok hakim olmayınca böyle oluyor :)

Ben o anakarta Ryzen 3 2200G taktım direk çalıştırdım. Kutunun üzerinde yazıyor zaten.

Hocam şimdi bu anakart yeni elime geldi paketini açmadım.
Eğer taktığım zaman işlemsiz sıkıntısız çalışacaksa açayım. Yoksa iade edip üst model alacağım. Kafam karıştı baya.

Paşam anakart kutusunun fotoğrafını çek gönder söyleyeyim sana.

Dosya Ekleri

• 4843AB34-6767-4DC2-AD2C-B303099C7D0B.jpeg
    4843AB34-6767-4DC2-AD2C-B303099C7D0B.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 70
O zaman güle güle kullanın.
Gerçi bellekler hala benim içimde kaldı. Onları hangi firmadan ve ne kadara aldınız?

O zaman güle güle kullanın.
Gerçi bellekler hala benim içimde kaldı. Onları hangi firmadan ve ne kadara aldınız?

300 TL’ye aldım ikinci el.
Gerçi sistemin çoğunu ikinci el aldım.
Toplamda 2600 TL’ye mâl oldu.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 67
  • image.jpg
    image.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 68
İkinci else tabi ki iş değişiyor o zaman yukarıda yazdığım mesaj geçerli, mutlu mesut kullanmak nasip olsun umarım.

MHz farkı o kadar performansta fark ediyor mu ?
Ben etmiyor diye bildiğimden çok bakmadım.
Ryzen sistemler işlemci konusunda belirli kriterleri seviyor diyelim. Ne kadar yüksek MHZ o kadar iyi. Bellekleri sıfır almış olsaydınız muhtemelen 400 küsür TL ye almış olacaktınız bu durumda hiç uğraşmayın direk değişim isteyin diyecektim çünkü 3000 mhz ile aralarında neredeyse fiyat farkı yok ama ikinci el ve makul fiyat olunca da artık pek söylenecek bir şey yok. Dert etmeyin bakın keyfinize siz.

Ryzen sistemler işlemci konusunda belirli kriterleri seviyor diyelim. Ne kadar yüksek MHZ o kadar iyi. Bellekleri sıfır almış olsaydınız muhtemelen 400 küsür TL ye almış olacaktınız bu durumda hiç uğraşmayın direk değişim isteyin diyecektim çünkü 3000 mhz ile aralarında neredeyse fiyat farkı yok ama ikinci el ve makul fiyat olunca da artık pek söylenecek bir şey yok. Dert etmeyin bakın keyfinize siz.
Dostum ben Msı a320m a-pro anakart sipariş verdim şuan yolda gruba sorduğumda güncellemesiz ryzen 5 2600 işlemciyi çalıştırmayacağını söyledi senin bu konu hakkında bilgin varmı iade işleriyle uğraşmak istemiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı