Ryzen 5 2600 işlemci ile A320M-F anakart uyumu

A320 anakartlarin tamamı aslında 2. Nesil ryzenlerle çalışmak için bios update ister. Fakat arkadaşın aldığı model sanıyorum yeni çıkmış ya da revizyon görmüş bir ürün olduğu için 2 nesile adapte edilmiş. Senin aldığında böyle bir durum varmı bakmak yada en garantisi direk firma ile iletişime geçmek gerekir. Hangi firmadan aldınız link atın kabaca bir bakalım olmadı mutlaka firma ile iletişime geçin.

A320 anakartlarin tamamı aslında 2. Nesil ryzenlerle çalışmak için bios update ister. Fakat arkadaşın aldığı model sanıyorum yeni çıkmış ya da revizyon görmüş bir ürün olduğu için 2 nesile adapte edilmiş. Senin aldığında böyle bir durum varmı bakmak yada en garantisi direk firma ile iletişime geçmek gerekir. Hangi firmadan aldınız link atın kabaca bir bakalım olmadı mutlaka firma ile iletişime geçin.
burdan bakabilirsin

Ryzen bütün serilerini desteklediğini doğal olarak belirtiyor fakat tak çalıştır şekilde olduğuna dair bir ibare göremedim. Firma ile iletişime geçip 2. nesil Ryzen ile kullanacağınızı bunun için gereken bios update işleminin yapılıp yapılmadığını ve sizi yönlendirmelerini isteyin. Yada hiç uğraşmayıp direk iade edip 50-60 TL farkla Gigabyte B450M S2H alıp geçin. B450 olanda işlemci güç pini 4+4 PSU nuzu da kontrol edin tabi.

Ryzen bütün serilerini desteklediğini doğal olarak belirtiyor fakat tak çalıştır şekilde olduğuna dair bir ibare göremedim. Firma ile iletişime geçip 2. nesil Ryzen ile kullanacağınızı bunun için gereken bios update işleminin yapılıp yapılmadığını ve sizi yönlendirmelerini isteyin. Yada hiç uğraşmayıp direk iade edip 50-60 TL farkla Gigabyte B450M S2H alıp geçin. B450 olanda işlemci güç pini 4+4 PSU nuzu da kontrol edin tabi.
dostum pek bilgim yok sharkoon 650 w psu sence sorun olurmu

Sharkoon silent storm 750W beyaz yarı modüler kullanıyorum her hangi bir şikayetim yok simdilik. Marka tabiki önemli ama model de bir o kadar onemli.

Sharkoon silent storm 750W beyaz yarı modüler kullanıyorum her hangi bir şikayetim yok simdilik. Marka tabiki önemli ama model de bir o kadar onemli.
sharkoon marka orta kaliteymiş ufak bir araştırma yapmıştım anakartı şuanlık tomahawk düşünüyorum sıkıntı çıkarmaz umarım parçalar yavaş yavaş geliyor onları toplamakta benım ıcın zor olucak hiç anladığım işler değil :)

Videolar izleyerek ve buradan yardım alarak toplarsiniz. PSU linkini atın fiyata göre alternatif söylensin. Benim için artık konular karışır hale geldi. Elinizde olan, yolda olan ve alacaklarinizi linkleyin ki bir hataya sebep olmayalım.

Dostum ekran kartını iade etmek mantıklı olmaz çünkü 850 tlye aldım bunu indirim gününde kasayı 245 e aldım bütçemi yeterince zorladım bu şekilde olmazmı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı