Ryzen 5 2600 işlemciye overclock yapılamıyor

İşlemciden daha fazla ısınıyor o. 5-10 derece belki daha fazla oynuyor aralarında.

VRM ve mosfet nedir bilmiyorum.

Ancak VRM'in ısınmasının sebebini ben ekran kartımda görüyorum. 5700XT'nin sorunlu bir modeli elimde gereksiz oyunlarda gereksiz ısınmalar yapıyor. 100 dereceleri görüyor. Haliyle anakart üstündeki her bileşen ısınıyor. Kartı iade edeceğim o yüzden.

PSU kaynaklı olabilir. Ne kadarlık PSU kullanıyorsunuz?

650W 80+ Xigmatek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer GPU 100 dereceleri görüyorsa yapısal hasar alma olasılığı var. Ekran kartını garantiye yolla, kutusunun içine flash bellek içine 100 dereceye ulaştığını gösteren fotoğrafları da at. Overclock için Ryzen Master uygulamasına bakabilirsin. Elinde güzel soğutucu yoksa fazla overclock ile uğraşma.

Eğer GPU 100 dereceleri görüyorsa yapısal hasar alma olasılığı var. Ekran kartını garantiye yolla, kutusunun içine flash bellek içine 100 dereceye ulaştığını gösteren fotoğrafları da at. Overclock için Ryzen Master uygulamasına bakabilirsin. Elinde güzel soğutucu yoksa fazla overclock ile uğraşma.

Ben sadece yapabileceğim değeri görmek istiyorum şu an. Soğutucuyu sonra alabilirim. Stabil olarak ne kadar çıkabiliyorum görmek istiyorum. GPU'yu daha yeni aldım. Garantiye vermek yerine iade edeceğim. Başka model veya başka kartlar düşünebilirim. MSI'a ekran kartının yüz derecelere çıktığı SS'leri attım. Bana ekran kartlarımız yüksek derecelerde test edilmiştir diye saçma sapan bir mesajla geri döndüler. :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı