Ryzen 5 2600 ne kadar güçlü?

Ne kadar güçlü dersen şuan açıkça güçsüz derim. Özellikle güçten bahsediyorsak listeye giremeyecek bir işlemci.

İnsanları yanlış bilgilendirmeyin görende işlemciyi R3 1200 ayarında bir şey sanacak. Uçuk ekran kartları takılmadığı sürece çok rahat götürebilecek bir işlemci. Orta seviyede en iyi F/P.

Önceki neslin ana masaüstü PC'leri için tasarlanmış orta sınıf bir işlemci. Ne kadar güçlü dersen şuan açıkça güçsüz derim.Özellikle güçten bahsediyorsak listeye giremeyecek bir işlemci.
Ayrıca güç konusundan bahsediyorsak ekran kartıyla örneklemekden ziyade işlemci gücünü kullanan programlar daha önemli.
2600 en fazla 1080p'de 2070'e kadar yolu var. 2k'da 2080,4k'da 2080ti. Ve şuan en güçlü ekran kartı benim bildiğim Quadro Rtx 8000, İşlemcide Xeon phi serisi.

Çok şey söylenebilir ama bu seviyedeki mesaja şu seviyedeki İngilizce cevabı yakıştırırım; "Realy?".

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta sınıf bir işlemci olduğu inkar edilemez ve üst sınıf bir işlemci olduğu da tartışma konusu olur hiç bitmez fakat bunun dışında 2600 güçsüz bir işlemci demişsin neye dayanarak ya da hangi sistemle neyle kıyaslarak hangi bilgileri ele alarak güçsüz olduğunu belirttin anlamış değilim. Şu an piyasanın Ryzen kısmının neredeyse büyük payı R5 2600'de. Geleceğe yönelik tam bir F/P ürün. Şahsen kendi çevremdeki birçok insan sırasıyla 2600/2600x/1600 ardından R7 serisi kullanıyor. 2070 ekran kartını zorlaması RX 5700 XT gibi AMD tarafında güçlü bir ekran kartını işleyip nadir darboğaz yaşatması bence R5 2600'ü güçsüz kılmaz.
Bir şeyin çok alınması onu güçlü yapmaz F/P olması da güçlü yapmaz. Şu an bir çok insan alıyorsa fiyatına göre işlevinden alıyor. Ama o işlemci güçsüz neye göre mi, diğer işlemcilere göre tabii ki de ondan güçlü onlarca işlemci varken işlemciyi savunmanıza gerek yok.
Üst segment işlemcileri saymazsak bile ana seride 2600'den çok daha güçlü işlemciler var 9700K, 9900K, 3800X 3900X bunlar güçlü işlemci 2600 ise bunlara kıyasla güçsüz.
Güçsüz dediysem de alınmaz çöp demedim soruya göre cevap veriyorum burada.

Bir şeyin çok alınması onu güçlü yapmaz F/P olması da güçlü yapmaz. Şu an bir çok insan alıyorsa fiyatına göre işlevinden alıyor. Ama o işlemci güçsüz neye göre mi, diğer işlemcilere göre tabii ki de ondan güçlü onlarca işlemci varken işlemciyi savunmanıza gerek yok.
Üst segment işlemcileri saymazsak bile ana seride 2600'den çok daha güçlü işlemciler var 9700K, 9900K, 3800X 3900X bunlar güçlü işlemci 2600 ise bunlara kıyasla güçsüz.

2600'un 3800x den güçsüz olduğunu öğrendiğimiz iyi oldu.

Elma ile armutu birbirine karıştırmamak lazım.

Tamam onda sıkıntı yok da burada kimse "2600 3700X, 9900K işlemcilerinden bile üstündür sen ne konuşuyorsun?" diye bir iddiada bulunmadı. Burada hiç bilgisi olmayan birisini getirsen isimlendirme politikasından hangisinin güçlü olduğunu anlayabilir, bilmeye de gerek yok.

9700K ve 9900K işlemcileriyle R5 2600'ü muadil olarak karşılaştırmak mı? Ya bu arkadaşı biri donanım nedir bilgisayar nasıl toplanır konularına etiketlesin biraz level almalı.

1080P'de GTX 1080 ya da RTX 2060'a kadar besleyebilir daha üst seviye kartlarda sıkıntı başlar ama 2K'da onları da besleyebilir.
Günümüzde bir işlemci RTX 2060'ı besleyebiliyorsa ona güçsüz diyemeyiz. Ancak bir 9400F'den daha düşük performansı olan bir işlemci tek çekirdek gücünden dolayı.

Almayı düşünüyorsanız 3600'den aşağısını almayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı