Ryzen 5 2600 overclock yapma

Snowman M.200 önermem. Bütçe nedir?
Max 150 TL. Neden önermezsiniz? Çoğu kişi öneriyor ve donanım arşivide tanıttı, stok soğutucudan 20 derece daha serin ve Wraith Prism'den 8 derece daha sıcak.

Manuel voltaj ayarı ile istediğiniz frekansta kullanabilirsiniz, ben 3.7Ghz sabit ve anlık 3.8Ghz frekanslarında boşta 33°~38°, Prime95 10dk 53°, Prime95 +18dk 67°, AIDA64 27dk 71° ile yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bu tarz sonuçlar elde edebilirsiniz manuel voltaj ayarları ile, tabi hava akışınızın ve termal soğutma durumlarının standart olduğunu varsayarak konuşuyorum.

Manuel voltaj ayarı ile istediğiniz frekansta kullanabilirsiniz, ben 3.7GHz sabit ve anlık 3.8GHz frekanslarında boşta 33°~38°, priME95 10dk 53°, Prime95 +18dk 67°, AIDA64 27dk 71° ile yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Bu tarz sonuçlar elde edebilirsiniz manuel voltaj ayarları ile, tabii hava akışınızın ve termal soğutma durumlarının standart olduğunu varsayarak konuşuyorum.

Hocam M.200'den mi bahsediyorsunuz bende de R5 2600 var ve bu soğtucuyu almayı düşünüyorum acaba içinden çıkan termal macun işimi görür mü herhangi bir overclock yapmyacağım.

Hocam M.200'den mi bahsediyorsunuz bende de R5 2600 var ve bu soğtucuyu almayı düşünüyorum acaba içinden çıkan termal macun işimi görür mü herhangi bir overclock yapmyacağım.

Hocam bende teni aldım ve içinden 2 MKlık termal macun çıkıyor. İşini fazlasıyla görür.

Geri
Yukarı