Ryzen 5 2600 Overclock Yapma

Desertive

Kilopat
MSI B450M PRO VDH PLUS Anakartim
Ryzen 5 2600 İşlemcim var

BIOS'tan CPU Ratioyu 40.00 Yaptım
CPU Core Voltage ise Auto'da
(Stok fan kullanıyorum)

İşlemcim 4.00GHz oldu ve PUBG de ultra ayarlarda 62-63 derecelerde oynuyorum maksimum 64 gördüm bir sıkıntı çıkmaz değil mi?

Kasam MB511 RGB hava akışı güzel bir kasa.

Kasanızın cidden hava akışı gayet güzel sanırım. Corsair Carbide Spec-Delta düşünüyordum bir aklımı çelmedi değil.

Ben max 3.8GHz'ye çıkarabildim. Kasamız aynı anakartım Gigabyte B450M Gaming. 3.9 yaptığımda pc 1 saat sonra kendine reset attı.

Ben max 3.8GHz'ye çıkarabildim. Kasamız aynı anakartım Gigabyte B450M Gaming. 3.9 yaptığımda pc 1 saat sonra kendine reset attı.
Hocam kendi otomatik olarak boost frekansı 3.9GHz değil mi?

Evet, standart frekansı olan 3.4GHz'yi ben 3.8GHz'ye çektim.
Bir şey sormak istiyorum. Konu biraz dağıldı fakat. Temel frekansı 3.8 GHz yaptığınızda boost frekansı kapatıyorsunuz değil mi? Yoksa boost frekans açık mı?
Temel haliyle kullanıldığında kendi otomatik olarak 3.9 GHz çıktığı ile sizin yaptığınız arasında bir performans farkı var mı?
Parçaların çoğunu topladım OC işine gireceğim Ryzen serisi için hiç denemedim o yüzden detaylı soruyorum kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı