Ryzen 5 2600 RTX 2060 hazır sistem alınır mı?

Yarım yamalak sistem olmuş, kendin toplayabilir ya da yükseltme yaparak almanı öneririm. Bu sisteme yakışmayan parçalar var.

@koc.alpkaan19 şaka mısın? RX 580 ve RTX 2060 arasında uçurum var.
@Silinen üye Uçurum kadar fark varsa. Uçurum kadar'da fiyat farkı var. Tam tamına 1.040 TL. Az bir para değil. 5300 TL'ye RTX 2060 bana toplarsan anında alırım. :) Yalnız şartım şunlar 16 GB +3000 Mhz, +240 GB SSD M2 , Olması şart ve yukarı'da önerdiğim malzemelerin markası olsun kalitesi olsun yüksek.

M2 SSD şart değil. RX 580 ile PC alacağıma HDD ve 8 GB RAM sonraya bırakırım, RTX 2060 alırım. Ha mantıklı olan bütçeyi az zorlayıp toplu almak ama en kötü bu şekilde yapardım ben.

M2 SSD şart değil. RX 580 ile PC alacağıma HDD ve 8 GB RAM sonraya bırakırım, RTX 2060 alırım. Ha mantıklı olan bütçeyi az zorlayıp toplu almak ama en kötü bu şekilde yapardım ben.
Niye şart olmasın kim istemez daha hızlı bir SSD? RX 580 Sanki 1 GB ekran kartı gibi konuşmuşsun. sen 8 GB RAM ve SSD alamazken hem 16 GB RAM hem de M2 SSD almış oluyorum. Eminim ki senin öyle toplayacağın bilgisayardan daha performanslı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek tek toplamalısın. Bu siteler iyi gibi yapıp diğerlerinden öpüyorlar adamı. Aynı işlemci ve benzer anakart var b450m- k. En kötü bari 120lik de bi ssd tak ayrıca mümkünse bi 16 ram yap. Tek tek toplarsan bu fiyat farklarını bence kapatırsın yani aynı fiyata gelebilir.

Bu arada rx 580 ile 2060 kıyaslayan var arkadaşlar internet elinizin altında yapmayın. Rx 580, 1060 ( 3 gb ) ile ikame.

Güzel günlerde kullan

Oyun için sistem arayan, diğer taraftan konuya hakim olmayanlar için tam göz boyama sistemleri bunlar. Bas ekran kartını ilgi çeksin. Yanlış anlaşılma olmasın sistem kötü değil ancak eksik. O sisteme 8 GB RAM yetmez, o seviyede bir sistemde SSD olmadan olmaz.

Birçok kişi kimseye danışmadan böyle sistemleri olduğu hali ile satın alıp burada "Ani FPS düşüşleri yaşıyorum", "İzlediğim videolarda daha yüksek FPS vardı", "Harita geç yükleniyor" tarzı başlıklar acıyor. :)
Parası olan takviye yapar mutlaka fiyatı çok aşağıya çekmek için yapılmış bir sistem fazla parası olan üstüne parça ekler yada zayıf yönlerini değiştirir.
Bende bu sistemi almayı düşünüyordum.
Sonra mesajları görünce tekrar baktım anladım ki dikkatli bakmamışım.
PSU 80+ Bronze değil.
RAM'ler Corsair veya Kingston olsa daha güzel olurdu. Aynı zamanda 16 GB değil.
Anakart MSI veya ASUS olsa daha iyi olurdu bence.
Adata RAM gayet iyi ve kaliteli markadır. Bence kötü değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı