Ryzen 5 2600 RTX 2060 hazır sistem alınır mı?

@koc.alpkaan19 8 GB RAM 3000 MHz ve Sata SSD alsın. Sonra yükseltme yapabilir. Ama ekran kartı 2500 TL onu zor yapar ikisi 1000 TL falan.
Öyle aldı diyelim sistemi yükseltmesi için en az 6 ay beklemesi lazım düşünceme göre. 8 GB Ram'de 6 ay boyunca bu sisteme ağır kalacaktır ki zaten 6 ay içinde bilgisayardan soğuma ihtimali var. O süre zarfı için'de beklediği performansı alamayacak.
Teknobiyotik'in AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz, RTX2060 6GB, 8GB Ram, 1TB HDD Oyun Bilgisayarı bu bilgisayarı sizce iyi mi, fiyatına göre FPS değerleri de güzel.
372208

Farklı sitelerden toplarsan 6.950 TL'ye kadar alma şansın var.

@koc.alpkaan19 çok kötü bir sistem olmuş. O paraya Ryzen 5 2600X ve RTX 2070 alınıyor.

Eki Görüntüle 372221
İlk 4 parçaya önem verirseniz ve diğerlerini önemsemezseniz tabi ki fiyat uygun olur. Benim seçtiğim parçaların hepsi kaliteli ürün. SSD, Kasa, PSU, benim seçtiğim parçalara göre çok çok altında ki ürünler. Önerdiğiniz sistemde HDD'de yok. Benim önerdiğim SSD M2. Ne kadar kalitesiz bir bilgisayar toplarsın diye sorsalar sizin sistemi seçerim.

Kardeşim dalga mı geçiyorsun? Sırf M.2 SSD için ekran kartından, işlemciden kısılmaz. Kasa ve PSU daha kaliteli demen ne kadar cahil olduğunu gösteriyor. Astro gibi bir marka ile Phanteks ve FSP karşılaştırılamaz bile. Ayrıca RAM'i çift kanal bile yapmamışsın.

Kardeşim dalga mı geçiyorsun? Sırf M.2 SSD için ekran kartından, işlemciden kısılmaz. Kasa ve PSU daha kaliteli demen ne kadar cahil olduğunu gösteriyor. Astro gibi bir marka ile Phanteks ve FSP karşılaştırılamaz bile. Ayrıca RAM'i çift kanal bile yapmamışsın.
Dalga denizde olur. Arada 1600 TL fark var. M2 SSD almak için en fazla 500 TL kısılır. Kaldı 1000 TL Fark. O 1000 TL'ye Monitör alınır. Millete yüksek yüksek fiyatlı parçalar önermek'de üstünüze yok. Tek slot ram kullandım çünkü ileri de 8 GB veya 16 GB Ram alma şansı doğacak. Tek slot ram kullanmamın ne sakıncası var acaba ? Çift slot ram istiyorsa aynı fiyata 8x2 ( 16 GB ) ram alsın o zaman. Fiyatları bilmeden saçma sapan yorum yapıyonuz. Sanki burda onboard sistem kurdukta tek slot ram kullandım diye eleştiriyon. Cahil ben değilim sensin. 8x2 ( 16 GB ) ile 16 Gb ramlerin fiyatları aynı olduğunu bilmen lazımdı. :D

PUBG, APEX, BF1 gibi oyunlar 8-10 GB arası, BF5 11-12 GB civarlarında, yeni çıkan birçok AAA oyun da benzer aralıkta RAM kullanıyor. 2019'da fiyatları bu kadar tercih edilebilir hale gelmişken hala SSD olmadan sistem almak çok mantıklı değil sanki.

Birileri çıkıp "sonra da ekleme yapılır" demese aydınlanmayacağız. :) İnsanlar bu sistemi, "ekran kartı çok iyi, süper sistem" diye alıp sonra sıkıntılar yaşıyor. Sistemden anlayan biri iseniz ve aydan aya yükseltme planınız varsa tercih edilebilir. Diğer taraftan sistemi yeterli zannedip yıllarca bu şekilde kullanacak olanlar için yanlış tercih. Şu hali ile o ekran kartından tam performans almak mümkün değil. Aksini söyleyen arkadaşlar hiç test videolarına bakmıyor sanırım.

Bence alınmaz. Nerde ucuz, giriş seviyesi model varsa onu kullanıp ellerindekini değerlendiriyorlar. Tek tek toplama ile arasında 1000TL bile fark olsa bence tek tek toplanılmalı, üst seviye ve kendini kanıtlamış markalar alınmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı