Ryzen 5 2600, RTX 2060 için yetersiz mi?

VeyselYk

Hectopat
Selam dostlar,
  • Asus TUF B450 Plus Gaming anakart
  • Ryzen 5 2600 işlemci
  • Gskill sniper 16 ( 2x8) GB 3000MHz 16CL RAM
  • Asus Rog Strix RTX 2060 OC ekran kartı
  • WD Blue 500GB SSD
  • Xigmatek Astro 650W 80 Plus 4 fanlı kasa
Sistem bileşenlerim bu şekilde, 1 ay oldu sistemi toplayalı ama içime kuşku düşürdüler, bu konularda bilgisi olan arkadaşlara şunu sormak istiyorum; işlemcinin ekran kartı için yetersiz kalacağı noktalar olur mu? Olursa overclock tam çözüm olur mu? Ya da sistemde sizce yanlış seçilmiş parçalar var mı?

Hayır olmaz, Grafik ayarlarını yükseltirseniz ekran kartına yük biner ve işlemci zorlanmaz parçalar gayet güzel, Ayrıca monitörünüz 2K ise hiç kuşkunuz olmasın 1080P ise dediğim gibi Grafik ayarlarını yükselterek şüphenizi yok edebilirsiniz.

Kuşku derken bazı kişilerin darboğaz yapabileceğini söylemesidir, başka bir durum yok ondan dolayı sormak istedim. Aoc 24G1 144hz monitör var (1080p).

Kuşku derken bazı kişilerin darboğaz yapabileceğini söylemesidir, başka bir durum yok ondan dolayı sormak istedim. Aoc 24G1 144hz monitör var (1080p).
Darboğaz olmaz içiniz rahat olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı