Ryzen 5 2600 + RTX 2060 vs i5 9400F + GTX 1660 Ti

Şu hazır sistem nasıl içinde değişiklik yapabiliyorsun?
Ürünleri görmek için aşağıya doğru indiğinizde seçenekler ve fiyat farkları sunuluyor.

Bu arada çok teşekkür ederim ben de bu sistemi 1 saattir inceledim 1. seçenek sistemim ile karşılaştırdım hem daha ucuz hem de + M.2 SSD ve 650W 80+ kasa değişikliği yaparak 4.927 TL'ye geliyor, 1. sistemimden 70 TL daha ucuz ve M.2 SSD farkı ve kasa farkı var (kasasıda cezbetti beni +PSU) ben de bunu almaya karar verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünleri görmek için aşağıya doğru indiğinizde seçenekler ve fiyat farkları sunuluyor.

Bu arada çok teşekkür ederim ben de bu sistemi 1 saattir inceledim 1. seçenek sistemim ile karşılaştırdım hem daha ucuz hem de + M.2 SSD ve 650W 80+ kasa değişikliği yaparak 4.927 TL'ye geliyor, 1. sistemimden 70 TL daha ucuz ve M.2 SSD farkı ve kasa farkı var (kasasıda cezbetti beni +PSU) ben de bunu almaya karar verdim.
Ürünü uzun vadeli düşünüyorsan bence anakartıda 300 TL fazla verip üst modeli almalısın. Gerek 4 slot RAM gerekse Çift M2 ve M2 soğutma plakası flan ileriye dönük çok daha iyi olur. İlerde 1-2 sene sonra 3600x-3700x gibi işlemciler çok ucuzlayacak veya ikinci elde uygun fiyata bulunacak duruma geldimi çok rahat değiştirme imkanın olur.

2600X var bende memnun değilim, Intel al bence 1660 Ti güzel ekran kartı.
Nedeni nedir acaba dostum detay verir misin?
AMD al ilerde yayıncılıkta ilerlersen ikinci intel tabanlı bir sistem toplayıp oyunları onunla oynarsın.
Bende aslında böyle düşündüm... İlerlemezsemde amd ile intel arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum özellikle bu 2 sistem arasında... Amd nin ufak açığını 2060 kapatır gibime geliyor.

9400F ve RTX 2060 isterseniz de böyle bir seçenek var.

Frisby Kasa ve PSU seçmeyin Corsair kasa ve 550W 80+ Corsair PSU çok daha iyi. Zaten ürünleri incelersen Corsair kasanın normalde daha pahalı olduğunu görürsün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı