Ryzen 5 2600 - RX 5700 Sistem alınır mı?

İyi günler RAMleri Dual Kit olarak alırsanız Ryzen işlemcisinin gücüne güç katarsınız. Ayrıca sistemi topladıktan sonra yapacağınız ilk iş BIOS güncellemeleri olsun. Belirli bir sıraya göre sitede anlatılan şekilde yapın dikkatli bir şekilde. Ayrıca kesinlikle Windows üzerinden BIOS güncellemesi yapmayın aynı anakart bende de vardı çöpe gitti bu yüzden. Güncellemeleri BIOS üzerinden yapın eğer belirtilmişse önceki sürümü yükleyin önce. Belirtilmemişse direk son sürümü yükleyebilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden.

Merhaba dostum, anlaşılan bu işin ustasısın :) bios güncellemesi kullandığınız anakart için mi geçerli sadece? ben asus tuf x570 plus aldım r5 3600 ile ekran kartı da 5700 xt nitro+ benimde dikkat etmem gerekli mi şuan kullanıyorum bir sorun yaşamadım fakat ince ayarlara bakamadım hiç.

@AlperCo gerekli hocam herkesin dikkat etmesi gerekli. BIOS güncellemeleri sistem bileşenlerine stabilite katar, performans katar.
Bench'lerde 2600 ve 3600 var:

Özellikle single thread'e dikkat:
Tamam da adamın bütçesine en iyi seçenek bu. Ne yapsın ekran kartından mı kıssın hocam?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı