Ryzen 5 2600/ RX 590 Sapphire Yükseltme

dgknbzglu

Kilopat
Yer
İstanbul/Maltepe
Daha fazla  
Meslek
PHP Developer
Merhabalar,
Sistemim:
GPU: Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition 8 GB GDDR5,
CPU: Ryzen 5 2600,
MB: MSI B450M PRO- M.2,
RAM: Corsair Vengeance Pro DDR4 16 GB (2x8GB) 3000MHz,
PSU: Sharkoon Icewind 750W+80 Plus Bronze.

İşlemcimi Ryzen 9 5900X ile değiştirmeyi düşünüyorum. Çok problem olursa ekran kartımı da değiştirebilirim ileride.
PSU yeterli olur mu? Başka yükseltmem gereken bir şey var mıdır? Görüşlerinizi rica edebilir miyim?

Merhabalar,
Sistemim:
GPU: Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition 8 GB GDDR5,
CPU: Ryzen 5 2600,
MB: MSI B450M PRO- M.2,
RAM: Corsair Vengeance Pro DDR4 16 GB (2x8GB) 3000MHz,
PSU: Sharkoon ıcewind 750W+80 Plus Bronze.

İşlemcimi Ryzen 9 5900X ile değiştirmeyi düşünüyorum. Çok problem olursa ekran kartımı da değiştirebilirim ileride.
PSU yeterli olur mu? Başka yükseltmem gereken bir şey var mıdır? Görüşlerinizi rica edebilir miyim?

PSU gayet yeterli olur. İşlemciyi render işleri için kullanacak iseniz ideal. Fakat oyun için kullanacaksanız Intel i9 öneririm.

Neden doğrudan 5900X'e yükseltmeyi düşünüyorsunuz?

Bunun için soğutucu da almanız lazım ayrıca stok soğutucu çıkmıyor.

PSU gayet yeterli olur. İşlemciyi render işleri için kullanacak iseniz ideal. Fakat oyun için kullanacaksanız Intel i9 öneririm.

İşlemcini neden 5900X yapmak istiyorsun? Bütçen nedir? Sistemin kullanım amacı nedir?
Render için de kullanıyorum, oyun için de. Bütçem R9 5900x almaya yetiyor, tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum. Bundan dolayı böyle büyük bir yükseltme yapıyorum.

Render için de kullanıyorum, oyun için de. Bütçem R9 5900x almaya yetiyor, tekrar tekrar uğraşmak istemiyorum. Bundan dolayı böyle büyük bir yükseltme yapıyorum.
O anakarta 5900X takmayı mantıklı bulmuyorum, MOSFET ve VRM soğutmaları acı çekebilir. Uyumlu mu uyumlu orasına laf yok.

O anakarta 5900X takmayı mantıklı bulmuyorum, MOSFET ve VRM soğutmaları acı çekebilir. Uyumlu mu uyumlu orasına laf yok.

Şu sıvı soğutma Sharkoon TG5 kasaya uyumlu mudur acaba?

Sharkoon'un kendi sitesinde şöyle bir açıklama var TG5 Kasa Modeli için:
Su ile Soğutmaya Hazır. TG5, özellikle su soğutmalı yüksek performanslı sistemler için geliştirilmiştir. Ön tarafta, önceden monte edilmiş LED fanlar yerine, toplam yüksekliği 5,5 cm olan 360 mm radyatör için yer vardır. Hava soğutması tercih edilirse, kasanın üst panelinde en fazla üç adet 120 mm fan veya iki adet 140 mm fan için ilave kurulum seçenekleri vardır.

Şu sıvı soğutma Sharkoon TG5 kasaya uyumlu mudur acaba?

Sharkoon'un kendi sitesinde şöyle bir açıklama var TG5 Kasa Modeli için:
Ön panele 360MM radyatör desteği varmış. Öndeki 3 fanı söküp sıvı soğutucu montajını yaparsın.

Attığın soğutucu pahalı bence. Bunu öneririm.

Ön panele 360MM radyatör desteği varmış. Öndeki 3 fanı söküp sıvı soğutucu montajını yaparsın.

Attığın soğutucu pahalı bence. Bunu öneririm.
Teşekkür ederim dostum. Yine kontrol ederim 400 TL fark var almışken CM alırım diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim dostum. Yine kontrol ederim 400 TL fark var almışken CM alırım diye düşünüyorum.
Pahalı diye daha iyidir gibi bir düşüncen varsa olmasın hocam. SilverStone modeli de gayet iyi. Bence 400 TL farka değmez.
@RPM

Geri
Yukarı