Ryzen 5 2600 RX590 sistemde oyun oynarken ekran donuyor

Berken ATAŞÇI

Kilopat
Yer
Burada
Daha fazla  
RAM
16gb
SSD veya HDD modeli
crucial ssd 480gb, 1tb m.2
Ekran kartı
sapphire rx590
Anakart
asus b450mk2
İşlemci
ryzen 5 2600
Selam, günde bilmem kaç saat çalışıp akşam bir el el oyun oynayayım bari diyorum ama karşılaştığım durum bu açıyorum maçı çevirmişim yeneceğim hop ardı kesilmeyen droplar, sonra donma ve kapanış. Bazen de ekrana görüntü gelmiyor. HDMI'dandır dedim yeni aldım yok o değilmiş artık güç kaynağından mı başka bir şeyden mi size soruyorum. Varsa bilgisi olan sağ olsun.

Donma,Drop,Kapanış? Ekran kartı, ssd,psu

OCCT ile sistem testi yapabilir misiniz? Teker teker İşlemci,Ekran Kartı,Ram,SSD,PSU en az 3dk lık bir test yapın ısınma durumuna kapanma durumuna bi bakın kendini belli eder.

Donma, drop, kapanış? Ekran kartı, SSD, PSU.

OCCT ile sistem testi yapabilir misiniz? Teker teker işlemci, ekran kartı, RAM, SSD, PSU en az 3dakikalık bir test yapın ısınma durumuna kapanma durumuna bir bakın kendini belli eder.

Sapphire RX590 ekran kartı Crucial M.2 Frisby bir tane dandik PSU 650W, OCCT testi yaptım 2.45'te falan bilgisayardan görüntü gitti kapandı.

Sapphire RX590 ekran kartı Crucial M.2 Frisby bir tane dandik PSU 650W, OCCT testi yaptım 2.45'te falan bilgisayardan görüntü gitti kapandı.

Dandik olduğunu söylemişsiniz, PSU...
Bu arada OCCT testinde sıcaklıklar ne alemdeydi bir de o şekilde yapabilir misiniz?
PSU'ya suç atabiliriz ama sıcaklıktan da kapanıyor olabilir.

Yaptım hocam iki dakika içinde bilgisayar kapandı.

Eyvallah bugüne kadar bir sorun yoktu son zamanlarda oluyor başta toplarken çok önemsemedim PSU ve kasayı yanlış yapmışım.
Sıcaklıktan da problem olabilir ama en büyük fail şu anda PSU gibi gözüküyor, testi yaparken sıcaklıkları kontrol edin.
Program yoksa HWMonitor'ü kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı