Çözüldü Ryzen 5 2600 sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Önceki konumda sorunun anakartta olduğunu öğrendim;
Denediğim çözümler;
1-BİOS pilini çıkartıp 5 dakika bekledim geri taktım.
2-Statik elektriği boşalttım.
3-RAM’lerin slotlarını değiştirdim.
Sistemdeki sıkıntı şu; açma tuşuna basıyorum görüntü gelmiyor, klavyenin ışıkları yanıyor ama işlevi yok, aynı şekilde mouse’un da işlevi yok, kasadaki tüm kabloları çıkartıp tekrar takmayı denedim yine olmadı, bu sıkıntı 2 haftadır oluyor daha önce yoktu böyle bir şey (sistemi alalı 8 ay oldu).
Şimdi ne yapmalıyım? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim😁
Şu an yıldım, yani yardımcı olun🙏

Çözüm
Uzay montaj yapın. Sadece bellekler, işlemci ve ekran kartı takılı olsun. Kablo olarak da işlemci, anakart ve ekran kartı güç kablosu takılı olsun. Power Switch pinlerine kısa devre yaparak sistemi açmayı deneyin.
Kasa çalışıyor mu ? Monitör kaynaklı sanırım.
Monitörde sıkıntı yok.
Hocam ana kart bağlantıları tamamen doğru demi ama her şey yani.

Saçma önerilerin için sağol hocam bu devirde hiç bir bilgisayarcıya (neredeyse) gü-ve-nil-mez adamlar öyle vakalar yapıyor ki garanti dışı kalıyor parçalar. Kendisi uğraşması bile daha iyi problemi anlar hiç değilse.
Söylediğin tek mantıklı şey garanti.
Evet bağlantılar tam şekilde doğru, dediğim gibi 8 aydır bir şey yoktu son 2 haftadır olmaya başladı.
Şimdi BİOS pilini çıkartıp taktım yine açıldı, sorun anakartta galiba, ne yapayım şimdi, işlemcide vesaire sıkıntı yok onlar olması gerektiği gibi çalışıyor, sıkıntı tam anlamıyla şu şekilde; sistem açılıyor ama tepki yok yani kasa çalışıyor ama diğer parçalar (klavye, mouse, kulaklık, monitör) tepki vermiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Monitörde sıkıntı yok.

Evet bağlantılar tam şekilde doğru, dediğim gibi 8 aydır bir şey yoktu son 2 haftadır olmaya başladı.
Şimdi BİOS pilini çıkartıp taktım yine açıldı, sorun anakartta galiba, ne yapayım şimdi, işlemcide vesaire sıkıntı yok onlar olması gerektiği gibi çalışıyor, sıkıntı tam anlamıyla şu şekilde; sistem açılıyor ama tepki yok yani kasa çalışıyor ama diğer parçalar (klavye, mouse, kulaklık, monitör) tepki vermiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?
Hocam monitörde No Signal vs. yazmıyor değil mi?

Hocam ekran kartı kablolarını ve kendisini komple söküp, sonra monitörle olan tüm bağlantılarını çıkarın, ana kartın güç kablosunu vs. çekin. Hepsini geri takın bakalım olacak mı.
Denedim hocam düzelmiyor, sadece BİOS pilini çıkartıp takınca açılıyor, sıkıntı nedir biliyor musunuz?

Geri
Yukarı