Ryzen 5 2600 sisteme 800TL RAM önerisi

Bütçe
800

Fiyatına göre en iyi diye biliyorum. Çip olarak @BerkayZ87 neydi bunun çipleri?

Vengeance= garbage diyebilirim hala aynı ise çipleri.
CJR/C-Die/AFR kısacası şansa kalmış.
@Mansion Bu arada Viper Elite II Dual 3600-20'lik kitten Hynix DJR çıkaran gördüm :eek:

O zaman Viper Elite II daha mı mantıklı diyebiliriz?
2 kişide DJR çıktığını gördüm ama %100 çıkar mı bilemem. Ama şöyle bir şey var, Ryzen 5 2600 mimarisinden ötürü 3600 MHz'yi bile zar zor görebilen bir mimari 1:1'de. Bu sebepten RAM overclock için çok iyi bir RAM almasına gerek yok. RGB istiyorsa XLR8 alsın geçsin.

Vallahi 2 kişide DJR çıktığını gördüm ama %100 çıkar mı bilemem. Ama şöyle bir şey var, Ryzen 5 2600 mimarisinden ötürü 3600 MHz'yi bile zar zor görebilen bir mimari 1:1'de. Bu sebepten RAM overclock için çok iyi bir RAM almasına gerek yok. RGB istiyorsa XLR8 alsın geçsin.

Bence de.

Teşekkürler XLR8 alıyorum bendeki 8 GB RAM'e ek olarak. 8-8-8 24 GB olarak çalışır mı?

Mantıklı bir tercih. Çalışır ama Dual olmaz. Ve MHz CL oranı en uyumlu seçmeye çalışın. Umarım uyumlu çıkar.

2 kişide djr çıktığını gördüm ama %100 çıkar mı bilemem. Ama şöyle bir şey var, Ryzen 5 2600 mimarisinden ötürü 3600 MHz'yi bile zar zor görebilen bir mimari 1:1'de. Bu sebepten RAM overclock için çok iyi bir RAM almasına gerek yok. RGB istiyorsa XLR8 alsın geçsin.

Yazdıklarınızdan fazla bir şey anlayamıyorum. Daha fazla performans için ne yapmam lazım?

Geri
Yukarı