Ryzen 5 2600 stock soğutucu fanı ses yapıyor

grkns

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 2600 ve ASUS B450 Plus TUF Gaming aldim 2 gun önce. Kasam Zalman Z3. Bundan önce hep Intel kullandım. Intel cok sessiz calisiyordu ama aldigim Ryzen masaustunde islem yapmiyoken bile sesli calisiyor. Oyuna girdigimde daha da artiyor bu ses :(

Masaustunde boşta 48 50 derecede calisiyor. İ5 6400 islemcim 30 35 dereceydi.

Oncelikle onemli olan bu fan sesini nasil azaltabilirim? Ve sicaklik olayini nasil halledebilirim?

İlle de ayri bir sogutucu almam gerekiyorsa en sessiz F/P ne alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
anakartınızın destek sitesinden asus al suit 3 programını indirip kurun program üzerinden gerekli optimizasyon ve fan profillerini ayarlayabilirsiniz özellikle silent mod oldukça sessiz olacaktır

anakartınızın destek sitesinden asus al suit 3 programını indirip kurun program üzerinden gerekli optimizasyon ve fan profillerini ayarlayabilirsiniz özellikle silent mod oldukça sessiz olacaktır

anakartin biosunda qfan var.oradan silent yaptim ama pek degisen bisey olmadi.bi de sizin yaptiginizi deneyeyim.peki bu dediginiz ise yaramazsa F/P sogutucu ne tavsiye edersiniz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı