Ryzen 5 2600 Stok Fanla Overclock Yapılır mı?

Hangi koşullar da 3.9'a kadar artıyor, bilgisayarıma sağ tıkladığım zaman 3,4GHZ gözüküyor mesela oyunlar açıkken.
Ben msi afterburner programında 3900 mHz değerini görüyordum belki onu indirirsen daha net şekilde görebilirsin. Belki de çok eski oyun olduğu için bir farkı vardır🤔

Merhaba öncelikle sistemimi belirtiğim: Sistem

Ryzen 5 2600 3,8GHz olarak kullanıyorum şu an bunu Overclock ile 4,1,4,2'ye kadar yükseltebiliyormuşuz. Stok fanla 4.0GHz'ye çıkartmak istiyorum mümkün müdür? Biraz araştırdım Ryzen işlemcilerde lehim kullanıldığı için mümkün diyorlar. YouTube'de video aradım fakat 4.0GHz yapan bulamadım Bir de anakartım bunun için elverişli midir? Garanti dışı kalır mı?

Bunu yapmak istememdeki amaç şu an 10 tane Metin2 clienti açtığım zaman işlemci %99'lara çıkıyor, daha fazla açmak istiyorum. Yapılabiliyorsa rehber videosu var mıdır, voltaj değerleri nasıl olmalı bilgi verirseniz sevinirim.
ben stok fan kullanıyorum bu voltajda 4ghz overclok ıle ıslemcı %99 da en fazla 70 dereceye cıkıyor tabi senın kasana gore degısır sıcaklık
ben stok fan kullanıyorum bu voltajda 4ghz overclok ıle ıslemcı %99 da en fazla 70 dereceye cıkıyor tabi senın kasana gore degısır sıcaklık

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    241,8 KB · Görüntüleme: 139
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı