Ryzen 5 2600 uyumlu anakart önerisi

Almış olduğum anakart BIOS güncellemesi istediği için ve ben de memlekette BIOS güncellemesi yaptıramadığım için anakart elimde patladı. ben de bu sisteme uyumlu güzel bir anakart almak istiyorum. Beni BIOS update ile uğraştırmayacak, RAM'lerim Dual kit olduğu için Dual channel desteği olan, Max 500-600₺ olacak şekilde anakart öneriniz var mıdır?

Kasa: Power Boost C013B 500W 3x120mm RGB Fanlı USB 3.0 Gaming Kasa

RAM: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 Dual Kit RAM

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W

Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1660Ti GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 EkranKartı

HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5" 7200RPM SATA3.0 NCQ 64MB 210MB/s Sabit Disk

Son düzenleyen: Moderatör:
Almış olduğum anakart BIOS güncellemesi istediği için ve ben de memlekette BIOS güncellemesi yaptıramadığım için anakart elimde patladı. ben de bu sisteme uyumlu güzel bir anakart almak istiyorum. Beni BIOS update ile uğraştırmayacak, RAM'lerim Dual kit olduğu için Dual channel desteği olan, Max 500-600₺ olacak şekilde anakart öneriniz var mıdır?

Kasa: Power Boost C013B 500W 3x120mm RGB Fanlı USB 3.0 Gaming Kasa

RAM: Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Fury Black DDR4 2400MHz CL15 Dual Kit RAM

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W

Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1660Ti GAMING X 6GB GDDR6 192Bit Nvidia DX12 EkranKartı

HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM010 3.5" 7200RPM SATA3.0 NCQ 64MB 210MB/s Sabit Disk

Dostum gidip yeni anakart alma he alacaksan sen bilirsinde sadece güncelleme için alıyorsan gerek yok. Anakartı servise götür orda ücretsiz güncelletebilirsin.

Servise yollarsanız BIOS güncelleme yapıyorlar haberiniz olsun. Onun dışında önerebileceğim bir kaç uygun fiyatlı anakart modelleri mevcut.
Özellikleri birbirlerine yakın. Hepsi 3200 MHz RAM ve M.2 gibi güncel teknolojileri barındırıyor. Fiyat farklarının çoğu görünüşten dolayı.

Yanıtlarınız için teşekkürler. Memlekette servis vb imkan olmadığı için bios u güncelleyemedim, fakat bugün satın aldığım siteden mail geldi, birazdan kargo şubesine götürücem. Fakat olurda bir aksilik olursa bios güncellemesi yapılsada ekran gelmezse yeni bir anakart almam lazım. Gösterdiklerinizi inceleyeceğim, tekrardan teşekkürler.

Yanıtlarınız için teşekkürler. Memlekette servis vb imkan olmadığı için bios u güncelleyemedim, fakat bugün satın aldığım siteden mail geldi, birazdan kargo şubesine götürücem. Fakat olurda bir aksilik olursa bios güncellemesi yapılsada ekran gelmezse yeni bir anakart almam lazım. Gösterdiklerinizi inceleyeceğim, tekrardan teşekkürler.

Öyle bir durum olacağını sanmıyorum. Sorunsuz kullanırsınız bence. Hayırlı olsun.

Anakart güncellendikten sonra kullanabilirsiniz. Sorun olmaz. Bence yeni bir masrafa gerek yok. Onun yerine SSD ekleyin bence sisteme:
Biraz bekleyin geçen hafta 265 liraya düştü. 270-280 bandına indiğinde alın hemen.

Şu an elinizde a320 modeli mi var?
Aynen. Anakartım bu;
Gigabyte A320M-S2H AMD A320 Socket AM4 DDR4 3200Mhz(OC) DVI HDMI Gaming Anakart
Anakart güncellendikten sonra kullanabilirsiniz. Sorun olmaz. Bence yeni bir masrafa gerek yok. Onun yerine SSD ekleyin bence sisteme:
Biraz bekleyin geçen hafta 265 liraya düştü. 270-280 bandına indiğinde alın hemen.
Teşekkür ederim, böyle yapsam sistemim için harbiden güzel olur. Anakart 1-2 hafta sonra elime ulaşsın sonra bunu alırım inşallah.

Aynen. Anakartım bu;
Gigabyte A320M-S2H AMD A320 Socket AM4 DDR4 3200Mhz(OC) DVI HDMI Gaming Anakart

Teşekkür ederim, böyle yapsam sistemim için harbiden güzel olur. Anakart 1-2 hafta sonra elime ulaşsın sonra bunu alırım inşallah.
Ben de R5 2600 alacağım da anakartı b-350 falan alayım o halde. İlçede yaşıyorum aynı sorunları yaşamam muhtemel.

Ben de R5 2600 alacağım da anakartı b-350 falan alayım o halde. İlçede yaşıyorum aynı sorunları yaşamam muhtemel.
B350 de eski jenerasyon. B450 almanız gerekiyor BIOS ile uğraşmamak için.
Bu adresten en ucuzu hangisiyse alacağınız zaman tercih edebilirsiniz. Genelde piyasadaki en ucuz fiyatı veriyor bu site. Çok başarılı. Çok sık kullandığım da bir site. Arkadaşıma da PC topladık buradan birkaç parça ile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı