Ryzen 5 2600 ve B450 Anakart Görüntü Gelmiyor

Raven1907

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, önceki açtığım konuda Ryzen 5 3600 işlemciyi B450 anakartta çalıştırma ile alakalı çözümlerinizi okudum ancak şimdi başka bir sorun ile karşı karşıyayım. Ryzen 5 2600 işlemciyi çıkardığım sisteme geri koyduğumda o sistemden görüntü alamıyorum. Sırasıyla şu işlemleri gerçekleştirdik:
  • Ryzen 5 2600 işlemciyi B450 anakartlı sistemden çıkardık.
  • Çıkardığımız işlemciyi B450 anakartlı başka bir sisteme koyduk.
  • İşlemciyi koyduğumuz sisteme Ryzen 5 3600 işlemciyi takacağımız için BIOS güncellemesi yaptık ( Anakart B450 Tomahawk ).
  • BIOS güncellemesi başarıyla gerçekleşti sistemi kapatıp Ryzen 5 2600 işlemciyi söktük.
  • Ryzen 5 2600 işlemciyi aldığımız sisteme geri monteledik.
  • Geri monteledigimiz sistemi açtık fanlar dönüyor ancak görüntü gelmiyor buna ek olarak anakartta bulunan CPU ışığı yanıyor.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart CPU yuvasına termal macun damlamış olabilir mi? 2 işlemciyi denediğiniz halde CPU ışığı yanıyorsa sorun anakartta olabilir.

Anakarttaki BIOS pilini çıkarttım. Pil yuvasındaki çatala benzer tellerin arasına tornavida yerleştirip anakarta kısa devre yaptırdım. Kısa devre yapmak için tornavida çatala temas halinde iken güç kaynağının anahtarını açıp 2 saniye bekletip kapattım. Ancak hala aynı sorun oluyor. Yarın anakartı büyük ihtimalle sinerjiye göndericem. Göndermeden önce önerilere açığım.
Anakart CPU yuvasına termal macun damlamış olabilir mi? 2 işlemciyi denediğiniz halde CPU ışığı yanıyorsa sorun anakartta olabilir.
Kontrol ettim termal macun damlamamış.

Geri
Yukarı