Ryzen 5 2600X ve B450 TUF Gaming ekrana görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan zasa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

zasa

Hectopat
Öncelikle anakart işlemci ve RAM'lerimi değiştirdim. Anakartım ASUS TUF B450-Plus Gaming kullanmaktayım. İşlemcimi AMD Ryzen 5 2600X seçtim. RRAM'lerimi de Gskill (2x8) seçtim. RAM'lerimi anakartın uyumluluk için sunduğu listede olduğunu biliyorum.

Sistemi topladım. Çalıştırmayı denediğimde ekran gelmiyor. Bilgisayarcıya gittim değişik ekran kartı kullanarak ve powersupply değiştirerek denediğimizde yine görüntü alamadık. İşlemci anakart ve RAM'leri yeni aldım. Bir sorun olduğunu düşünmüyorum arıza gibi. Acaba sorunum nerede olabilir? BIOS update mi gerekiyor? Bu konuda ne yapabilirim? Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1)İşlemcinizin üzerindeki üçgen ile soket kapağının üzerindeki üçgenin paralel olduğundan emin olun.

2) İşlemci ve GPU'nuzun güç bağlantılarının yapıldığından emin olun.

3)Sadece tek RAM takarak sistemi başlatmayı deneyin.(Baştan ikinci slot)

1- İşlemcinin tam oturduğundan eminiz.
2- Güç bağlantıları tam gibi çünkü kasadaki bütün fanlar çalışıyor, anakarttaki led ışıklar da yanıyor.
3- 2 RAM'i de tek tek farklı slotlara takarak denedik yine olmadı.

Evet görüntüyü hem ekran kartından almayı denedim hem de anakarttan almayı denedim, farklı ekran kartı ile denedim yine sonuçsuz.

1)İşlemcinizin üzerindeki üçgen ile soket kapağının üzerindeki üçgenin paralel olduğundan emin olun.

2) İşlemci ve GPU'nuzun güç bağlantılarının yapıldığından emin olun.

3)Sadece tek RAM takarak sistemi başlatmayı deneyin.(Baştan ikinci slot)
Zaten yanlış takma gibi bir durum olamaz. Pinler yamulur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı