Ryzen 5 2600 ve Gigabyte A320M-S2H uyumlu mu?

Dom

Hectopat
Bilgisayar toplamaya 2 gün önce karar verdim ve parçaları satın almaya başladım ancak satın almadan önce araştırmam gereken bazı konuları satın aldıktan sonra araştırmış bulunmaktayım ve sizlerden de fikir almak isterim. Şimdi yeni satın almış olduğum parçalarım.

• Gigabyte A320M-S2H AMD A320 3200 MHz(OC) DDR4 Socket Am4 pcı-e 2,0 ANAKART
  • RYZEN 5 2600 İŞLEMCİ
  • Corsair Vengeance LPX 8GB 3000 MHz DDR4 RAM

Diğer kalan parcalarımı eski bilgisayarımdan alacağım HDD, SSD vb. Şimdi kafamı karıştıran asıl mesele anakartın AMD Ryzen için üretilmiş bir anakart olması ama BIOS'n uyumsuz olabileceğinden dolayı sistemin görüntü vermeyeceğini iddia edenler var. Ama kimse ben denedim olmadı demiyor, yabancı forumlara da baktım ancak herkes varsayımlardan ilerliyor. Sizce böyle bir uyumsuzluk yaşamam söz konusu mu?

Daha önce hiç BIOS güncellemedim ve ekrana görüntü gelmezse BIOS güncellemek için 1 seri bir Ryzen işlemcim de elimde yok. Nasıl bir yol izlemem gerekecek? Kargom şimdi gelmiş, akşama hayırlısıyla toplayacağım. Fikirlerinizi öğrenmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyumlu fakat BIOS update gerekiyor. Aldığınız yerden rica etmeniz gerekirdi, bu durumda servise gönderip BIOS update yapılması gerektiğini bildirmeniz gerekiyor.

Uyumludur fakat BIOS güncellemesi gerekiyor, ve a320 anakartta overclock yapılmıyor haberin olsun. Ben aldığımda direk güncelleme yapılı gelmişti belki senin de öyle gelebilir. Olmazsa teknik servise falan götürüp orada yaptırabilirsin.

Uyumlu fakat BIOS update gerekiyor. Aldığınız yerden rica etmeniz gerekirdi, bu durumda servise gönderip BIOS update yapılması gerektiğini bildirmeniz gerekiyor.

Bilgi için teşekkür ederim.Söylediğiniz gibi oldu cpu'yu takıp çalıştırdığımız zaman fanlar dönüyor ancak ekrana görüntü gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı