Çözüldü Ryzen 5 2600 ve GTX 1060 sistemin donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KGNX

Kilopat
  • İşlemci: Ryzen-5-2600
  • Anakart: MSI-X370-GAMING-Plus
  • RAM: Corsair-8 GB-3000MHz
  • Ekran kartı: ASUS-GTX1060-6 GB.
  • Harddisk: WD-1TB-7200RPM-64MB
  • Kasa: Aerocool-quartz-Red
  • Güç kaynağı: Akasa-Viper-600W-80+bronze
Şu sistemi kurdum. Başta ekrana görüntü gelmiyordu. BIOS'un güncellenmesi gerektiğini öğrendim ve Vatan'da BIOS güncellemesi yapıldı. Şu an Windows'u kurdum bilgisayara uygulama yüklemeye çalışıyorum fakat PC aniden kitleniyor. Kapatmak zorunda kalıyorum. Başta Windows'u SSD'ye kurmuştum HDD için de denedim sonuç aynı. Yardımcı olur musunuz?
Bazı Windows 10 sürümlerinde bigisayarı kitlenenler, verilerine ulaşamayanlar, depolama alanlarında sıkıntılar çekenler olmuş. Hatta benim gibi bazı kullanıcılar hiçbir şey yüklemeseler dahi kitlenmelerin önüne geçememişler. Microsoft yeni bir yama geliştirmiş. Fakat Windows 10 sürümümü ve yeni yamayı nasıl aktif edeceğimi bilmiyorum.
Sorunu güncel Windows 10 yükleyerek çözdüm :)

Evet her şey güncel ve sıfır.
2. nesil 2600 aldım donup duruyor çözemedim.
Yaptığım genelde hdd den hdd ye kopyalamak falan.

Görev yönetici bile acılmıyor reset atıyorum.

Tek yapmadığım chipset denen AMD yüklemedim ama zaten aygıt yoneticisinde yüklü gorunuyor, yine de yüklemeli miyim?

BIOS 409 ve gunce 450mk ASUS.

Windows'tan kaynaklı gibi görünüyor büyük ihtimal. Bir sonraki Windows sürümü ekimde çıkacak diyorlardı bekleseniz iyi olabilir.

d.c.o.p den profil 1 seçtim 300o mhz oldu ram im.ki zaten orjinalde 3000 o.c yok diyebiliim sanırım diymi?

birde bir yer var adı ez sytem tuning 2 ayar var normal ve asus optimal ben asus optimali seçtim.

bu şekilde donuyor sürekli pc.

şimdi optmimal yerine normale aldım ve bu şekilde deneyeceğim.
sistem ssd raid li.
arkadaşlar yine dondu ez sytem tuning ile alakası yokmuş.
şimdi d.o.c.p den standarda alıcam ama ramim 2133 olcak :( 3000mhz neden aldım o zaman:( bakalım ducelicek mi
ram 1064.1 österior ram hızımı cpuz.
cpuz son version yukledim memory tıkladım
dram frequency ve nm freqencly de b yazıyor.
şuan ramim b hızdamı calısıyor acaba cok anlamıyorumda?

corsair 3000mhz cl15 2*8 dual
2.nesil amd r5 2600 bios guncel.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı