Ryzen 5 2600 ve GTX 1070 sistem düşük GPU kullanımı problemi

kahnwald

Centipat
Çoğu oyunda düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyorum tek oyun hariç, o da Apex fakat en sorun duyduğum oyun Rust. resimde gördüğünüz gibi GPU kullanımı düşük FPS 50'lere kadar düşüyor. RAM'im 8 GB 3000MHz işlemcim Ryzen 5 2600, ekran kartım GTX 1070. GTA V'de de benzer kullanımlar gösteriyor. Witcher 3'te full High ayarlarda bir sorun yok ama ani FPS düşüşleri yaşanıyor. Sizce sorun RAM'den mi kaynaklanıyor? Ekran kartım güncel.

1.png

Oyunlarda özellikleri çok düşürürseniz GPU ya yük binmez, işlemci ben olayı hallediyorum der bazen ekran kartı çalışmaz bile... GPU ya yük bindirmek için ayarları yükseltmeniz gerekiyor biraz... Deneyimleyerek öğrendim ben bunu, şöyle anlatıyım... APU sistemim vardı yani doğal olarak APU işlemciler güçsüz oluyor, neyse düşük ayarlarda kasmasın diye PUBG oynarken (+1050 ti ile) 80 fps alıyordum ayarları yükseltiyordum gene 80 fps alıyordum bazen daha yüksek değerler bile verebiliyodu... Tabi benim sistemde işlemci ekran kartını zor besliyordu ama işlemci ekran kartını besliyorsa oyunlarda ekran kartında kuvvetliyse ekran kartına yük bindirmek için yüksek ayarlarda oynamak daha iyi olur, hem ekran kartının verimini alırsınız hemde ekran kartı işin içine girer olayı üstlenir daha yüksek fps alma ihtimaliniz olur. Bilgisayarcı vs değilim, deneyimlerimi aktardım.

Rust oyununun optimizasyonu yerlerde. Böyle bir şey olmasına şaşırmadım. Grafikleri arttırarak GPU'ya daha fazla yük bindirmeye çalışın.

Çoğu oyunda düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyorum tek oyun hariç, o da Apex fakat en sorun duyduğum oyun Rust. resimde gördüğünüz gibi GPU kullanımı düşük FPS 50'lere kadar düşüyor. RAM'im 8 GB 3000MHz işlemcim Ryzen 5 2600, ekran kartım GTX 1070. GTA V'de de benzer kullanımlar gösteriyor. Witcher 3'te full High ayarlarda bir sorun yok ama ani FPS düşüşleri yaşanıyor. Sizce sorun RAM'den mi kaynaklanıyor? Ekran kartım güncel.

Eki Görüntüle 435244
Aynı sorunu yaşıyorum. Çözüm buldunuz mu acaba? Bizim ile paylaşırsan sevinirim.
Hocam çözebildiniz mi ben de aynı sorunu yaşıyorum da

Geri
Yukarı