Ryzen 5 2600 ve GTX 1070 Ti sistem görüntü gelmiyor

Rakuyy

Hectopat
Yer
istanbul
Yeni bir bilgisayar topladım ve güç düğmesine bastığımda hayal kırıklığına uğradım, bilgisayar çalışmıyor. Kasanın içinde gözlemlediklerimi paylaşayım; mouse (kırmızı LED yanıyordu, ilk taktığımda beyaz bir şekilde parladı düşük voltaj gibi) ve klavye LED'i yanmıyor. Ekran kartımın fanları ilk açılışta çalışıyor fakat DVI veya HDMI kablosu takılınca fanları duruyor, monitör sinyal yok hatası veriyor. İşlemci fanı ve egzoz fanım çalışıyor.
Anakarttaki CPU LED'i yanıyor, işlemciyi kontrol ettim doğru taktığıma eminim, parça da ısınmıştı hafif kontrol ettiğimde fansız denedim bir süre sorunu bulmak için.
Bilgisayar bileşenlerim;
  • Kasa: Corsair Spec 04
  • Güç kaynağı: Corsair VS650 80+
  • Ekran kart: MSI Armor GTX 1070 Ti (2 aylık parçam sorunsuz çalışıyordu)
  • Monitör: BenQ XL2411 144 Hz 1080p
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Anakart: MSI B450 Gaming Plus AM4
  • RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8) 16 GB
  • SSD: Sandisk SSD Plus 240 GB
Çok can sıkıcı bir durum. Sorunlu parçanın güç kaynağım olduğunu düşünüyorum, bugün bir bilgisayarcıya gidip orada deneyeceğim, görüşlerinizi fikirlerinizi bekliyorum.
Sorun anakarttaymış vatan bilgisayardaki arkadaş yardımcı oldu baya garantiye yolladık sonucu paylaşırım

Son düzenleme:
Yeni bir bilgisayar topladım ve güç düğmesine bastığımda hayal kırıklığına uğradım, bilgisayar çalışmıyor. Kasanın içinde gözlemlediklerimi paylaşayım; mouse (kırmızı LED yanıyordu, ilk taktığımda beyaz bir şekilde parladı düşük voltaj gibi) ve klavye LED'i yanmıyor. Ekran kartımın fanları ilk açılışta çalışıyor fakat DVI veya HDMI kablosu takılınca fanları duruyor, monitör sinyal yok hatası veriyor. İşlemci fanı ve egzoz fanım çalışıyor.
Anakarttaki CPU LED'i yanıyor, işlemciyi kontrol ettim doğru taktığıma eminim, parça da ısınmıştı hafif kontrol ettiğimde fansız denedim bir süre sorunu bulmak için.
Bilgisayar bileşenlerim;
  • Kasa: Corsair Spec 04
  • Güç kaynağı: Corsair VS650 80+
  • Ekran kart: MSI Armor GTX 1070 Ti (2 aylık parçam sorunsuz çalışıyordu)
  • Monitör: BenQ XL2411 144 Hz 1080p
  • İşlemci: Ryzen 5 2600
  • Anakart: MSI B450 Gaming Plus AM4
  • RAM: Corsair Vengeance LPX (2x8) 16 GB
  • SSD: Sandisk SSD Plus 240 GB
Çok can sıkıcı bir durum. Sorunlu parçanın güç kaynağım olduğunu düşünüyorum, bugün bir bilgisayarcıya gidip orada deneyeceğim, görüşlerinizi fikirlerinizi bekliyorum.
Sorun anakarttaymış vatan bilgisayardaki arkadaş yardımcı oldu baya garantiye yolladık sonucu paylaşırım

sronu çözdünüz mü bende de x970 var diğer şeyler aynı sayılır seninle.
ekran gelmiyor delircem

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı