Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 sistem toplama

gnykspr

Hectopat
Daha fazla  
Çok oyun oynayan birisi değilim kaldı ki sadece World of Tanks oynamaktayım. Aşağıdaki gibi sistem toplamayı planlıyorum fakat Ryzen 2600/3600 arasında kaldım. Şu an mevcut B450 anakartların BIOS Update sonrası 3000 serisi işlemler ile ısındığını okudum. Yapacağım işler için aşağıdaki sistem yeterli midir ya da illa ki 3600 ile mi başlamam gerekiyor. Fazlasıyla ikilemde kaldım. Konu hakkında önerilerinizi beklemekteyim.

Not: Şu an kullanmış olduğum cihaz Macbook Pro 13 2014 mid. 2 adet ekran mevcut. 1 tanesi fullhd ve diğeri 2k monitör. Oyunu full hd olarak oynamayı planlıyorum.

1563822882171.png

İlginiz için teşekkür ederim. Türkiyede yaşamıyorum. Dolayısı ile net bir şey söylemem mümkün değil. Sadece, 2600 işimi fazlası ile görür mü veya 2600 yerine 3600 almak mı daha mantıklı?

Eğer X570 anakart alacaksanız 3600 almak daha mantıklı. Ancak 2600’de oldukça güçlü bir işlemci. İşinizi uzun yıllar görecektir. Bir de yurtdışında yaşadığınız için yelpazeniz daha geniş. Siz hangi ülkede yaşadığınızı ve bütçenizi söylerseniz ona göre yardımcı olabiliriz.

Bulgaristanda yaşıyorum. Şu an mini itx kanadında x570 henüz marketlerde yerini almadı. Sanıyorum ki biraz daha beklemek daha iyi olacak. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bulgaristanda yaşıyorum. Şu an mini itx kanadında x570 henüz marketlerde yerini almadı. Sanıyorum ki biraz daha beklemek daha iyi olacak. Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben de beklemeniz kanaatindeyim. Bulgaristan piyasasını bilmiyorum ama genel olarak konuşuyorum belki bekleyince fiyatlar yerine oturur. Bu arada neden Mini ITX sistem topluyorsunuz?

Türkiye'ye gidip geldiğim için bilgisayarı da yanımda götürmek istiyorum. Bu sebep taşınabilirlik anlamında mini itx ihtiyaçlarımı karşılayacağını düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı