Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Sistem Toplama

Kuzeyakk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar aklımda böyle bir sistem var. Sizce parçalar birbiriyle uyumlu mu, hata var mı?

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Anakart: MSI B450M Pro
Ekran Kartı: MSI GTX 1660
RAM: Corsair Vengeance 2X8 16 GB 3000 MHz
SSD: Crucial 480 GB
HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM
Kasa: Phanteks Eclipse P350X
PS: Cooler Master Elite V3 600W
Monitör: Aoc 24B1H 23.6 FHD 60Hz

SSD olarak Samsung öneririm, belki aynı paraya daha az kapasite alacaksınız fakat ürün ömürlük ve bir problemi yok.

Bütçe yeterli ve bir parçadan kısılmayacak ise 3600 alabiliyorsanız bakmanızı öneririm. Fakat şart değil.

Onun dışında bir sorun sistem gayet güzel.

80+ sertifikalı olduğu ve cooler master guvenilir bir marka olduğu için düşünmüştüm. Ssd yi kesinlikle yükselteceğim fakat render vs. islerle ugrasmadigimdan islemcideki tek kriterim darboğaz yapmaması diyebilirim o yüzden ryzen 2600 de kalacagım. Herkese tesekkurler.

@Kuzeyakk
Dediğin PSU'nun net bir incelemesini bulamadım ama bazı bağlantılarda en altlara yazılması düşündürüyor.

Corsair VS 650 hakkında ne düşünüyorsunuz ? Technopat bu psu hakkında 1660 ti sistem toplama videosunda uzun ömürlü olduğunu iddia etmişti.

Bilindik kanallarda incelemeleri mevcut. Genel izlenim düşük bütçe için uygun ama 2018 versiyon olmasına dikkat et.

SSD'yi MX500 500GB Sinerji'de 440₺'ye vardı ama stok bitmiş. MX500 yabancı kanallarda Samsung 860 Evo'dan sonra en çok önerilen SSD.

Sanırım psu olarak corsair vs 650 alacağım. Crucial ssd ve hdd yi çıkartıp onun yerine sadece 1 tb samsung 860 qvo ssd alacağım. Evo serisi kadar hızlı değildir fakat okuma yazma hızlarına baktım şu an kullandığım ssd ile hemen hemen aynı ve gayet memnunum hızından. O yüzden işimi görecektir. Benim için en önemli olan depolama kapasitesi. 1 tb de gayet yeterli. Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı