Ryzen 5 2600 ve GTX 1660 Ti sistem darboğaz

Ortada darboğaz yok başlığa bak, forumdaki AMD konuların %90'ı bilgisizlik.

Çift kanal 16 GB bellek kullansan sorun çözülür, bellek yetersizliğinden FPS drop yiyip darboğaz konusu açmak ayrı bir fantezi.

Ortada darboğaz yok başlığa bak, forumdaki AMD konuların %90'ı bilgisizlik.

Çift kanal 16 GB bellek kullansan sorun çözülür, bellek yetersizliğinden FPS drop yiyip darboğaz konusu açmak ayrı bir fantezi.

Çift kanal ram GPU derdini çözecek mi peki ? Ram ve GPU arasında nasıl bir ilişki olabilir ? Sorun, fps droptan çok ekran kartımın tam kapasite çalışmaması. Bu yüzden ekran kartından şüpheleniyorum. Assasin's creed Oddysey cok yüksek ve yüksek arası ayarlarda %60-%90 larda geziyor ve hic %99 da veya yakınlarında sabit durmadı. Çok değişken.

Son düzenleme:
Çift kanal RAM GPU derdini çözecek mi peki? Ram ve GPU arasında nasıl bir ilişki olabilir?
Doğrudan etkiler. Örnek olması açısından izleyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten Ryzen sisteme tek kanal RAM alarak en büyük hatayı yapmışsınız. Sadece Ryzen'de değil Intel'de bile etkiliyor bazen çift kanal RAM kullanımı.
Ayrıca furmark kullanırken sabit %97 kullanım alıyorum. Sorun yok yani ekran kartında anladığım kadarıyla değil mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-08-17-23-01-32-153_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2019-08-17-23-01-32-153_com.miui.gallery.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 43
Arkadaşlar anlıyorum da görsel BF 1'den ani droplar yiyorum. Az once izledim Rainbow'da adam %95 kullanıma sabit 150 fps+ alıyor. Ben daha düşük alıyorum ve sonuç resimdeki gibi. Sadece %80 degil %50'de de geziyor. Sizce ekran kartından mi kaynaklı zamanım varken iade edebilirim ? Beni genelde sinir eden drop yemem.Eki Görüntüle 428241
Ramin tek kanal mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı