Ryzen 5 2600 ve RX 5500 XT sisteme macOS kurulumu nasıl olmalı?

slmgoko

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle selam, sistem özelliklerimi belirtmek isterim.

• Ryzen 5 2600.
  • Sapphire RX 5500 XT Pulse.
  • ASUS Prime B450M-K II.
  • Corsair 16 GB 3000MHz.
Daha öncesinde başarısız bir kurulumum oldu. Bu başarısız kurulum doğrultusunda, sanırım BIOS ayarlarında bir hata yaptım ve şu an BIOS'a sadece M.2 SSD mi çıkararak girebiliyorum. Boot edilen ıs olmadığı zaman yani depolama aracı çıkartıldığında BIOS erişimim oluyor. Başka türlü sorunumu çözemedim. O yüzden BIOS ayarlarını yapmak için tek bir şansım var, M.2 SSD slotum ekran kartı altında, ekran kartını söküp M.2 SSD söküp ekran kartını tekrar takıp BIOS'a girip ayarları yaptıktan sonra flash belleği boot edip yükleme işlemine geçebilirim. Bu sorun olarak değil de bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

Daha önce başarısız kurulum olduğundan mütevellit şu an aslında bir nebze çekiniyorum, Dual boot düşünüyorum ama aklımda şu var. Genel olarak tüm vaktim MacOS'da geçecek. Windows'da sadece öyle keyiflik arkadaşlarla birkaç saat oyun oynamaya geçerim. Harici zamanlarım yazılımla uğraşırken macOS olacaktır. M.2 SSD'ye kurmak istiyorum fakat M.2 SSD 500 GB. Hem Windows hem de macOS ikisini böldüğümüzde sanırım biraz az kalıyor. 1TB HDD'yi depolama olarak MacOS'da da kullanabilir miyim? 500/500 onu da bölsek çift tarafta kullanılsa. Son olarak ise hangi sürüm ve EFI önerirsiniz?

Ethernet kartı: Realtek RTL8168/8111 PCI-e gigabit Ethernet adapter (phy: Realtek RTL8111) PCI.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam configi atabilir misiniz?
Geç geri dönüş için kusuruma bakmayın hocam.

Config
İlginç bir şekilde tekrar denediğimde gözüktü(evden çıkmam gerekiyordu yeni geldiğimden anca denedim tekrar) fakat hata aldık.

Dosya Ekleri

• 4D5EE54A-EEAF-4E2A-BE23-00D6D106BA17.jpeg
    4D5EE54A-EEAF-4E2A-BE23-00D6D106BA17.jpeg
    380,6 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
EFI/OC/Drivers içine bu dosyayı atıp sonrasında şimdiki configi silip aşağıdaki config ile dener misiniz?
Her neyse bu sorun çözülmüş, o sorun için şimdi başka bir EFI atıyorum. Onunla deneyin.

EFI/OC/Drivers içine bu dosyayı atıp sonrasında şimdiki Config'i silip aşağıdaki Config ile dener misiniz?
Her neyse bu sorun çözülmüş, o sorun için şimdi başka bir EFI atıyorum. Onunla deneyin.

Hocam kusura bakmayın ilginç şekilde gözükmeyen şey gözükmeye başladı. Uğraştırdığım için kusuruma bakmayın gerçekten. Install macOS Monterey(external) yazısı çıktı listede enterladım ve o hata geldi.

Bir de bununla dener misiniz? High Sierra ve GTX yazmasına bakmayın, sadece boot ediyor mu diye deneyeceğiz.

Bir de bununla dener misiniz? High Sierra ve GTX yazmasına bakmayın, sadece boot ediyor mu diye deneyeceğiz.
Bu sefer de böyle kaldık :)

Dosya Ekleri

• D419D183-7C8C-46A4-9226-021CBF3C023A.jpeg
    D419D183-7C8C-46A4-9226-021CBF3C023A.jpeg
    475,6 KB · Görüntüleme: 13

Geri
Yukarı