Ryzen 5 2600 ve RX 570 Boşta 50 Derece

utkuaydin12

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 5 2600 + RX 570 var bilgisayarımda, yeni topladım. İşlemcide Wraith Stealth soğutucu kullanıyorum. Sorun şu ki işlemci boştayken 43 derecenin altına düşmüyor ve bir anda 50 derecelere çıkıyor. Ekran kartı da 45-46 derece seyrediyor. Güç tüketimi bir anda 5 6 Watt artıyor. Oyunlarda hiçbir sıkıntı yok CS:GO'da ekran kartı 65'i işlemci 58'i gördü. Kasadan mı kaynaklı bilmiyorum. Önde 2 arkada 1 fan var. Aynı sorunu yaşayan
Kişiler varsa ve çözdülerse yardımcı olabilirlerse sevinirim.
Screenshot_8.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de normal bir sıkıntı yok yani. İşlemci soğutucun ne stok mu? Ekran kartının boşta o civarda olmasında daha normal bir şey yok sanırım.

Evet stok. Bios'da game boost (adını tam bilmiyorum) açık galiba. 3.9ghz'lere dayanıyor çünkü. Kapatırsam sıcaklık ne kadar düşer?

Bendede aynı sistem var ve değerler aşağı yukarı aynı ve stok fan ile çok eski kasa ile kullanıyorum önerebileceğiniz birşey varmı ?

Radeon software açın- ayarlar- ekran-yeni oluştur-cvt azaltılmış tıklamayı seçip oluşturun. Sıcaklık düşecektir.
Bilgisayarda olmadığım için tam net anlatamadım anlamadıysanız bilgisayara geçtiğimde daha detaylı anlatırım

Geri
Yukarı