Ryzen 5 2600 ve RX 570 sistem toplama

Quental Quetzal

Decapat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Bilgisayar bileşenleri fiyatları çok fazla olduğu için her ay 1000 TL civarında bileşen alarak 4 ay gibi bir sürede PC toplamayı düşünüyorum. Bir nevi taksitle alıyor gibi bir ay boyunca alacağım bileşenin en uygun ve indirimli zamanını bekleyerek parçaları alacağım. Aklımdaki sistem aşağıdaki gibi;

1544426911477.png

Sizlerden fikir ve öneri bekliyorum.
Kafamdaki sorular aşağıdaki gibi;
  1. PC toplamada hangi sırayı takip ederek bileşenleri toplamalıyım?
  2. 4 ay boyunca parayı biriktirip mi alayım yoksa bu şekilde bulduğum çözüm iyi midir?
  3. RX 570'li sistem için Ryzen 5 2600 fazla mıdır?
  4. Bileşenlerde değişiklik yapmalı mıyım? (RAM seçimi doğru mu Ryzen için?)
  5. Hayatımda ilk defa PC toplayacağım için ekstra kablo, macun, fan vs. almam gerekir mi?
  6. İndirim, kampanya veya yeni bileşenler çıkacak mı, beklemeli miyim?
  7. RX 570 4 GB Armor Pulse çift fanlı 950 gibi bir fiyata bulabiliyorum, Nitro mu Armor Plus mı?

Ayrıca bu bileşenleri en uygun şekilde alacağım için buradaki fiyatları gözardı edebilirsiniz.
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: PC'den hiç anlamıyordum, 2-3 haftalık araştırma ile bu kadar olabildi, OC yapabilirim ileride belki diye ve BIOS güncelleme uğraşmamak için anakartı B450 seçtim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle alıp hem garanti süreleri geçicek hem parçalarda sorun varsa bunu 4 ay sonra anlıyacaksın gerek yok. Parani biriktirip 3000 serisini bekle fiyatları daha pahalı olabilir arada fazla fark yoksada performans bakımından bütçene uygun 2600 2600x le yola devam edersin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı