Ryzen 5 2600 ve RX 580 8gb Nitro+

Dieanotherdayy

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Seramik Cam Ve Çinicilik
Merhabalar forumda yeniyim hatam olursa kusuruma bakmayın.

Benim sorum şu şekilde bilgisayar topluyorum ve parçaların uyumluluğunu merak ediyorum. Benim tek endişem psu onuda forumdan bakarak almıştım. Sizce parçalar nasıldır? Uyumluluk sağlar mı?

Parçalar Şu Şekilde;
Kasa: Sharkoon Skiller SGC1
PSU: Fsp 500w 60AHBC 85+
Anakart: Asus Prime B450m-k
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: Sapphire RX580 8gb Nitro+
Ram: Corsair Vengeance 8gb 3000Mhz

Parçalar uyumlu fakat bütçe müsaade ederse +8 gb daha ram alınabilir.
İleriye doğru almayı düşünüyorum da şuan baya bi darboğaz yaptım. Kendimi zaten tek ramin tedarik süresini bekliyorum.
Mümkünse 8 GB Ram alın. Hiç olmazsa da SSD alın.
Ssd konusunda ileriye yönelik almayı düşünüyorum önerebileceğin f/p ürünü var mı?

Sistemi aldınız mı anlamadım. Almadıysanız aşağıdaki sistemi öneririm. Ayrıca bütçenizi de belirtirseniz sevinirim.

Anakart: Gigabyte B450M S2H
RAM: G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000Mhz (x2)
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
SSD: Adata SU650 120 GB
Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 580
PSU: FSP500-60AHBC
Kasa: Sharkoon Skiller SGC1

Ekstradan HDD ekleyebilirsiniz veya SSD'yi 480 GB yapabilirsiniz. Sistem üstteki şekilde 3850 TL ediyor.
Yazdıklarımın hepsini aldım. Tek rami bekliyorum. Oda nanokatalogtan gelecek sanırım bir ay falan sürer gibime geliyor. Aldığım parçaları 3710 TL ye falan denk geldi. Baya baya indirim kovaladım yani en iyisi şuan bu ileriye doğru bi 8gb ram ve SSD düşünüyorum. Hayırlısı ile...

Vatan Bilgisayar'da indirim var ama bitmek üzere, monitörsüz 5121 TL yapıyor. RAM nasıldır bilmiyorum ama diğer bileşenlerin hepsi kaliteli, öneririm. Param olsa da ben alsam, güzel indirim var şu an Vatan Bilgisayar'da.
Screenshot_2019-02-16-18-58-34-1.jpeg

Vatan Bilgisayar'da indirim var ama bitmek üzere, monitörsüz 5121 TL yapıyor. RAM nasıldır bilmiyorum ama diğer bileşenlerin hepsi kaliteli, öneririm. Param olsa da ben alsam, güzel indirim var şu an Vatan Bilgisayar'da.Eki Görüntüle 370105

Şuan bütün parçalar elimde bende işlemci ve anakartı vatandan almıştım. 1550tl ye sadece psu seçimim konusunda pek emin değilim onu da ram gelince kurup deneyeceğim artık ama cidden güzel indirim yapmışlar. İnsan oğlunun acizliği işte beklemeyi sevmiyoruz desem yeridir. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı