Ryzen 5 2600 ve RX 580 Battlefield V Kasma Sorunu

Slagedon

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim şu şekilde;
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 3.4-3.9 GHz
  • Ekran Kart : MSI Armor RX 580 8GB 8000 MHz
  • Anakart : Asus Prime B450 M-K
  • RAM: Kingston HyperX 8GB 2400MHz
  • PSU : Zalman ZM500-LE 500W
  • Hard Disk : Seagate 1 TB 7200Rpm
  • Cooler : Wraith Stealh Soğutucu
  • İşletim Sistemi : Windows 10
Battlefield 1 gibi çok güzel bir oyunda ultra ayarlarda 100 FPS alırken, Battlefield V gibi oyunda ultra ayarlarda 50 FPS alıyorum. Diğer testlere baktım farklı farklı insanların BF5 testlerine baktım fakat anladım ve gördüm ki FPS en az 70 oluyor. Bunu anlayamıyorum sıcaklık değerlerim, normal darboğaz olduğunu düşünmüyorum, RAM 8 GB. Yetersiz olduğunu da düşünmüyorum, ayrıyeten izleme ekranında (OSD) GPU Memory clock 2000 MHz yazıyor fakat teknik özelliklerde 8000 MHz yazıyor. Bundan dolayı mı bunu da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Battlefield 1'den 5'e geçince ben de aynı hayal kırıklığını yaşamıştım ama "Ultra" ayarların en doğru ayarlar olmadığını kabul edince fikrim değişti. Aşağıdaki ayarları kullanıyorum ve ortalama 80-90 FPS alıyorum. Ekran kartım RX 480.
1.png
2.png
3.png
4.png

Öncelikle sistemim şu şekilde;
  • İşlemci : AMD Ryzen 5 2600 3.4-3.9 GHz
  • Ekran Kart : MSI Armor RX 580 8GB 8000 MHz
  • Anakart : Asus Prime B450 M-K
  • RAM: Kingston HyperX 8GB 2400MHz
  • PSU : Zalman ZM500-LE 500W
  • Hard Disk : Seagate 1 TB 7200Rpm
  • Cooler : Wraith Stealh Soğutucu
  • İşletim Sistemi : Windows 10
Battlefield 1 gibi çok güzel bir oyunda ultra ayarlarda 100 FPS alırken, Battlefield V gibi oyunda ultra ayarlarda 50 FPS alıyorum. Diğer testlere baktım farklı farklı insanların BF5 testlerine baktım fakat anladım ve gördüm ki FPS en az 70 oluyor. Bunu anlayamıyorum sıcaklık değerlerim, normal darboğaz olduğunu düşünmüyorum, RAM 8 GB. Yetersiz olduğunu da düşünmüyorum, ayrıyeten izleme ekranında (OSD) GPU Memory clock 2000 MHz yazıyor fakat teknik özelliklerde 8000 MHz yazıyor. Bundan dolayı mı bunu da bilmiyorum.
OSD ile oyun içi değerleri yollayın.

8 GB RAM, BF 5 için yetersiz. Fakat bu, oyunu 30dk.-1 saat oynadıktan sonra gösterir etkisini. Senin durumun farklı.
bf1 ile bf5 arasında bana göre pek fark yok özellikle grafik motorunda değişken olan tek şey bir kaç mekanik,araçlar,silahlar,haritalar falan bunun 50 fps düşürmesi çok saçma
OSD ile oyun içi değerleri yollayın.
GPU kullanımı her an çok değişken bir an %10 ken bir an %60,%90 oluyor işlemcinin kullanımı %60 tan fazla ram kullanımı 7500 - 6500 arası sıcaklıklar düşük çünkü kullanım %100 olamıyor fps 40 - 50 arası

Dlss açık ise ondan dolayı olabilir.
Dlss rtx ekran kartlarıyla ilgili değil mi ?
Battlefield 1'den 5'e geçince ben de aynı hayal kırıklığını yaşamıştım ama "Ultra" ayarların en doğru ayarlar olmadığını kabul edince fikrim değişti. Aşağıdaki ayarları kullanıyorum ve ortalama 80-90 FPS alıyorum. Ekran kartım RX 480.
Eki Görüntüle 402817Eki Görüntüle 402818Eki Görüntüle 402819Eki Görüntüle 402820
Low ayarlarda bile 60 70 fps alıyorum bazen yine 55 falan oluyor :(

Future Frame Rendering ayarını açarsan FPS’in artar.
Çok saolun 50 fps iken 70 80 oldu üstelik yaptığım bir kaç yanlışı daha gördüm 8gb kesinlikle yetersiz oyunda ram kullanımı 7600 oldu üstelik amd ryzenler bildiği kadarıyla ramde dual channel ile daha iyi çalışıyor geçenlerde single channel ve dual channel testlerine baktım single channel 140 fps verirken dual channel 220 fps veriyordu bir oyunda muhtemelen 2x8 yapıcam şu an 80 fps bile benim için mükemmel diğer yorum yapanlarada teşekkür ederim :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı