Ryzen 5 2600 ve RX 590 Sistem 4000 TL'ye alınır mı?

mkcobain

Centipat
İşlemci:AMD Ryzen 5 2600 Soket AM4 İşlemci
SSD:Adata XPG SX6000 Pro 512GB PCIe Gen3x4 M.2 SSD Disk
Kasa:Corsair Carbide Spec-05 550W Midi Tower Pencereli Gaming Kasa
Bellek:Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram
Anakart:Asus B450M Dragon Soket AM4 DDR4 ATX Gaming Anakart
GPU:Sapphire Nitro+ RX 590 8G G5 SE 8GB GDDR5 Gaming Ekran Kartı
Bu sisteme 4000 TL verilir mi? Sadece işlemci ve ekran kartı olarak düşünmüyorum. SSD M.2 ve kalburüstü denilebilecek bir anakart seçtim.

Hocam buna benzer bir sistem bende toplamak istiyorum ama sapphire ekran kartları hakkında iyi şeyler duymadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Benim sisteme benziyor. Ben memnunum
Ekran kartınız nasıl oyunlarda(Grafik ayarları/fps) fps düşüşü vs oluyor mu ? Sistemi ne zamandır kullanıyorsunuz ?

PUBG Ultra grafikte +65 alıyorum. PES/FIFA 20 zaten hiç zorlamıyor sistemi 75Hz sabitleyip oynuyorum. ETS 2 en yüksek ayarlarda 90 civarı alıyorum ama 75Hz sabit oynuyorum öyle yapmayınca kasıyor nedense. Assetto Corsa yüksek ayarlar + yüksek dinamik yansıma ayarları +80FPS. Yansımayı Statik yapınca +160 FPS. CS:GO Ultra ayarlar 160-240 arası. War Thunder'ı da Ultra'da gereksiz fazla FPS alıyordum da merak ediyorsanız girip bakarım şu an tam aklımda değil. F1 2018 en yüksek ayarlarda +75 oynuyorum. Sistemi Eylül başından beri kullanıyorum.

SSD'yi SX8200 Pro NVMe yaparsan 45 TL daha düşüyor. Hem ekran kartını 1660 ti'a yükselteleceksin, hem de işlemcine X eklenecek :) 225 TL'ye kesinlikle değer.

Sistem sıfır mı? Sıfır ücreti gibi durmuyor.
Sıfır sistem.

SSD'yi SX8200 Pro NVMe yaparsan 45 TL daha düşüyor. Hem ekran kartını 1660 ti'a yükselteleceksin, hem de işlemcine X eklenecek :) 225 TL'ye kesinlikle değer.

Bu da çok güzel. Ama Asus'un Ryzen kampanyasıyla 280 tl daha düşürmeyi planlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı