Ryzen 5 2600 ve RX 590 sistem toplama

TeknoDeli59

Centipat
Yer
Sinop
Daha fazla  
Yeni bir sistem topluyorum ve bu konuda sizlere danışmak istedim, F/P sistemi düşünüyorum önerilerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Parçalar hakkında bilgisi olan önerisi her şeye açığım, iyi Sosyal'ler.
  • Anakart: MSI Mortar B450M 3466MHz(OC) RGB m.2 AM4 mATX
  • RAM: Adata XPG Single D41 8 GB 3000MHz RGB
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • Ekran Kartı: Sapphire RX 590 Nitro+
  • Kasa: Frisby FC-8890G coax 650W
  • SSD: 240GB herhangi bir bir SSD
  • HDD: 500GB WD (elimde mevcut eski sistemimden)

Not: SSD almak yerine biraz dağa para ekleyecek M.2 almayı düşünüyorum, 500GB HDD ile kullanırım SSD hiç almasam diye düşünüyorum.

Yeni bir sistem topluyorum ve bu konuda sizlere danışmak istedim, F/P sistemi düşünüyorum önerilerinizi ve düşüncelerinizi merak ediyorum. Parçalar hakkında bilgisi olan önerisi her şeye açığım, iyi Sosyal'ler.

Not: SSD almak yerine biraz dağa para ekleyecek M.2 almayı düşünüyorum, 500GB HDD ile kullanırım SSD hiç almasam diye düşünüyorum.
ekran kartı rx 590 nitro+ special edition olan mı

Aynı sistem bende mevcut.
M2 almanı tavsiye ederim gerçekten fark var.
Ram 16 olursa tadından yenmez
Ayrıca ben olsam Asus tuf düşünürdüm ki bende o mevcut voltaj ayarı daha iyi yapılabiliyor.
Şimdiden güle güle kullanın

M2 sadece oyun oynuyorsan o kadar fark etmez. SATA hem daha ucuz hem M2 ile oyunlarda %5 kadar fark ediyor o da 2-3 saniyeye tekabül ediyor.
hmm anladım adobe programları vs cok kullanıyorumda okudugum bölümden dolayı grafik tasarımcıyım m2 almam sanırım dağa mantıklı :)
Frisby'nin PSU'lari önerilmiyor burada.
SSD olarak Crucial, Gigabyte marka alabilirsin.
80+ sertifikalı bi PSU ama bilemedim SSD yerine direk m2 takıcam sanırım

8 GB yetersiz olmaya başladı artık. 16 olması gereky. Frisby kasa zaten olmamış. Anakart biraz pahalı gibi. SSD 480 yapmakta fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı