Ryzen 5 2600 ve RX570 sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

gumusdag

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Size bir türlü çözemediğim bir sorunumdan bahsedeceğim. Oyuna girerken ilk başlangıçta oyun bir kasıyor, oynadıkça normale dönüyor. Çatışma esnasında FPS 300 ise bir anda 160'lara düşüyor ve üstelik bunu Half-Life 1 oynarken dahi yapıyor. FPS monitör programıyla izlediğim zaman tüm değerler (işlemci sıcaklığı/işlemci kullanımı/GPU kullanımı) normal görünüyor. Sizce bu FPS düşüşlerinin sebebi nedir? Teşekkürler.

Sistem özellikleri.
-Ryzen 5 2600 stok fan.
-RX 570 4 GB.
-ASUS Prime B450M-K anakart.
-Apacer Panther 16 GB 3000MHz(OC) RAM.
-Frisby 650 Watt güç kaynağı.
-Windows 10 Pro temiz kurulum.

Tüm Driver'lar güncel (driver programlarıyla değil)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram tek kanal ise bir ihtimal ondan olabilir. PSU güç veremiyor olabilir ama sanmıyorum. Birde Afterburner ile kullanımları kontrol eder misiniz?
Ram çift kanal. Afterburner ile değeri sizinle paylaşacağım.
Ram tek kanal ise bir ihtimal ondan olabilir. PSU güç veremiyor olabilir ama sanmıyorum. Birde Afterburner ile kullanımları kontrol eder misiniz?
Msi Afterburner programında FPS'yi etkinleştiremediğim için başka bir program kullandım. Buyurun değerler bunlar. Half-Life 1 gibi bir oyunda normalde sabit 250 FPS vermesi gerekirken çatışmanın yaşandığı anlarda FPS 150'lere düşüyor geri 200'lü değerlere çıkıyor. 10 senelik başka bir bilgisayarımda bile sabit 250 FPS alıyorum.
Yardım edecek kimse yok mu?

Dosya Ekleri

• 20210417121002_1.jpg
    20210417121002_1.jpg
    243,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Ram çift kanal. Afterburner ile değeri sizinle paylaşacağım.

Msi Afterburner programında FPS'yi etkinleştiremediğim için başka bir program kullandım. Buyurun değerler bunlar. Half-Life 1 gibi bir oyunda normalde sabit 250 FPS vermesi gerekirken çatışmanın yaşandığı anlarda FPS 150'lere düşüyor geri 200'lü değerlere çıkıyor. 10 senelik başka bir bilgisayarımda bile sabit 250 FPS alıyorum.
Yardım edecek kimse yok mu?
Kullanımlar düşük gibi. Eski oyunlarda bu tarz şeyler olabiliyor. @Stack komik bir şey mi dedim?

Kullanımlar düşük gibi. Eski oyunlarda bu tarz şeyler olabiliyor. @Stack komik bir şey mi dedim?

Aynısını Fortnite'ta da yapıyor. Çatışma anında bir anlık donuyor ama kullanımlara göz gezdirdiğimde her şey normal görünüyor. Acaba PSU kaynaklı olabilir mi? Ya da SSD çünkü eski işlemcimden şüphelendiğim için işlemci değiştirdim yine aynı sorunlar var. Aklıma başka donanım gelmiyor.

Aynısını Fortnite'ta da yapıyor. Çatışma anında bir anlık donuyor ama kullanımlara göz gezdirdiğimde her şey normal görünüyor. Acaba PSU kaynaklı olabilir mi? Ya da SSD çünkü eski işlemcimden şüphelendiğim için işlemci değiştirdim yine aynı sorunlar var.
SSD FPS'e etki etmez. Fortnite'da genel sorun var zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı