Ryzen 5 2600 ve RX580 Sistem Toplama

Daha fazla  
Herkese merhaba. Uzun zamandır hayalet olarak her alacağım şeyde sizlerin yardımına başvuruyordum aslında ama bu sefer konu açma istediği hissettim. Çok uzatmadan tavsiye istediğim şeye geçelim.
Ben 22 yaşındayım, öğrenciyim ve kendi param ile bir sistem toplamak istiyorum. Hal böyle olunca da sistem değerinin 3000-3500 TL arası olması gerekiyor. Her hangi harici birim istemiyorum, şimdilik onlarla kör topal idare ederim sadece kasa yani.
Ucuzluğundan dolayı AMD düşündüm ben ama diğer tavsiyelere de açığım.
Linkteki ekran kartının ve kasanın aynısını arkadaştan satın alacağım, ikisini 1400 liraya verecek. Anakarttır, soğutmasıdır hiç anlamıyorum bunlardan. Ve aynı zamanda bu sistem hakkında yorum ve tavsiyelerinizi de bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

İşlemci: 1096TL AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı + KASA: 1400TL (arkadaş)
Anakart: 426TL GIGABYTE B450M S2H AMD B450 Socket AM4 DDR4 3200MHz(O.C.) M.2 USB 3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar
Ram: 397TL CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram | ITOPYA
HDD: 284TL WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk | ITOPYA
PSU: 353TL Cooler Master Watt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU Fiyatı

Toplam fiyat: 3559TL

Arkadaşının PSU vermediğini hesaba katarak PSU'da ekledim. Bu ekran kartı ve bu bütçeye R5 2600'den başka işlemci almaya gerek yok. Hızlı olsan iyi olur çünkü bu fiyata bir daha bu işlemciyi bulamayabilirsin. Eğer arkadaşından PSU'da alacaksan artan parayla 772TL'ye buradaki 16GB (2x8) RAM'i alabilirsin. Veya ram'i 16GB yapmak yerine sadece windows'u kurmak için 119TL'ye 120GB Adata SSD alabilirsin.

İşlemci: 1096TL AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı + KASA: 1400TL (arkadaş)
Anakart: 426TL GIGABYTE B450M S2H AMD B450 Socket AM4 DDR4 3200MHz(O.C.) M.2 USB 3.1 Anakart - Vatan Bilgisayar
Ram: 397TL CORSAIR 8GB DDR4 3000MHz CL16 Siyah Vengeance LPX Single Kit Ram | ITOPYA
HDD: 284TL WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk | ITOPYA
PSU: 353TL Cooler Master Watt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU Fiyatı

Toplam fiyat: 3559TL

Arkadaşının PSU vermediğini hesaba katarak PSU'da ekledim. Bu ekran kartı ve bu bütçeye R5 2600'den başka işlemci almaya gerek yok. Hızlı olsan iyi olur çünkü bu fiyata bir daha bu işlemciyi bulamayabilirsin. Eğer arkadaşından PSU'da alacaksan artan parayla 772TL'ye buradaki 16GB (2x8) RAM'i alabilirsin. Veya ram'i 16GB yapmak yerine sadece windows'u kurmak için 119TL'ye 120GB Adata SSD alabilirsin.

SSD'yi yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. 11.11 indirimlerinde yurtdışından Kingston 250gb SSD almıştım zaten. PSU'yu da vereceğini söyledi arkadaşım. Çok teşekkür ederim sağolun. Peki ya soğutma konusu ?

SSD'yi yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. 11.11 indirimlerinde yurtdışından Kingston 250gb SSD almıştım zaten. PSU'yu da vereceğini söyledi arkadaşım. Çok teşekkür ederim sağolun. Peki ya soğutma konusu ?
Ekran kartında Sapphire'in soğutmasına güvenebilirsiniz. İşlemcide de stok soğutma yeterli olucaktır. Benim sistemde de Sapphire RX 590 nitro ve R5 2600 var oradan biliyorum. Rica ederim.

Evinizde doğalgaz yok mu? O kasa ne öyle sakın almayın. :D
MB511 işinizi çok daha fazlasıyla görür.

Kasanın ön paneline delikler açmış arkadaş. Şu an çok sıkıntı olmuyor falan diyor aslında. Ne olursa olsun o kasayı alma diyorsunuz yani ?
Ekran kartında Sapphire'in soğutmasına güvenebilirsiniz. İşlemcide de stok soğutma yeterli olucaktır. Benim sistemde de Sapphire RX 590 nitro ve R5 2600 var oradan biliyorum. Rica ederim.

Sistemi genel olarak oyun amaçlı mı kullanıyorsunuz ? Eğer öyleyse genel performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Sistemi genel olarak oyun amaçlı mı kullanıyorsunuz ? Eğer öyleyse genel performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Performansından çok memnunum. Aşağıdaki videodan senin toplayacağın sistemin performans testine göz atabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Performansından çok memnunum. Aşağıdaki videodan senin toplayacağın sistemin performans testine göz atabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkür ederim yardımların için

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı