Ryzen 5 2600 vs 2. El i7 7700

İşlemciyi Ryzen 5 2600 karalaştırdımda anakartda b450 mi alsam a320 mi bilemedim sonuçta performansı etkilemiyor ayrıca ikiside 3000 serilerine kadar çalıştırabiliyor bide benim ramler 2400mhz bilemedim kararsızım ne alayım sence.

A320 yongasında OC desteği yoktur. 70 tl fazla verip bu özelliğin dahil olduğu bir yonga almak mantıklı mı? Bence mantıklı.

İşlemciyi tamirci aldı değil mi? :) İyi yalan uydurmuş işlemci gitmiş falan. Anakartı da dandik bir modelle değiştirmiştir. Bios kilitlenmiş de açmış bak şu işe yav 😂 İşlemci biosu kilitlemez.

İşlemciyi tamirci aldı değil mi? :) İyi yalan uydurmuş işlemci gitmiş falan. Anakartı da dandik bir modelle değiştirmiştir. Bios kilitlenmiş de açmış bak şu işe yav 😂 İşlemci biosu kilitlemez.
Bilgisayarcı tanıdık benim işlemciyi başka bir bilgisayara takdı ordada sorun yarattı işlemcide %100 sıkıntı var kendi gözlerimle gördüm ama anakartı başta sıkıntılı demişti başka bi anakartla değiştirdik yine aynısını yapınca iade aldı şuan eski anakartım var h170 gaming m3 onuda bugün 2.elden 300 tl ye satıcam bilgisayarcı tanıdık öyle birşey yapacağını sanmıyorum pek ama hayırlısı.
A320 yongasında OC desteği yoktur. 70 tl fazla verip bu özelliğin dahil olduğu bir yonga almak mantıklı mı? Bence mantıklı.
Arasında 100 tl bi fark var doğru diyorsun b450 almak daha mantıklı.

Bilgisayarcı tanıdık benim işlemciyi başka bir bilgisayara takdı ordada sorun yarattı işlemcide %100 sıkıntı var kendi gözlerimle gördüm ama anakartı başta sıkıntılı demişti başka bi anakartla değiştirdik yine aynısını yapınca iade aldı şuan eski anakartım var h170 gaming m3 onuda bugün 2.elden 300 tl ye satıcam bilgisayarcı tanıdık öyle birşey yapacağını sanmıyorum pek ama hayırlısı.
Dostum işlemci kolay kolay bozulmaz hele bios kilitlemesi falan hiç yapmaz. Taktığı anakart sağlam mıydı nereden biliyorsun acaba?

Dostum işlemci kolay kolay bozulmaz hele bios kilitlemesi falan hiç yapmaz. Taktığı anakart sağlam mıydı nereden biliyorsun acaba?
O kısmını yanlış söylemiş olabilirim işlemci biosu kitledi demedi tam olarak ama anakartın biosu kitlenmişti dedi değiştirdik düzelmeyince iade aldı sonra işlemciyi sıfır bi kasaya takıp denedi sıkıntı çıkardı işlemcide güç dalgalanması falan varmış 1000 de 1 işlemci bozulurmuş oda bana denk geldi şansıma.
Sıkıntı çıkarmaz ama 3000 MHZ yapın sonradan.
Anakarta karar verdimde B450 alıcam da işlemci AMD Ryzen 7 2700 mi AMD Ryzen™5 3600 mi AMD Ryzen 5 2600X mi alsam ?

Son düzenleme:
Bu AMD Ryzen 5 2600X in ve 7 2700 ün GHz leri niye 3600 den fazla 3600 3.6 gözteriyor illa oc mu yapmam gerekiyor yükseltmek için ben oc yapmadan kullanmak istiyorum kararsızım.
Herşey GHz değil. 3600ün çekirdek sayısı farkı var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı