Ryzen 5 2600 vs Intel i5 8600K

Güzel indirimler oluyor site takibi ile 1050 TL civarına Ryzen 5 2600 alabilir.
Ben 15 gün önce gearbestten 900 TL kargo dahil Ryzen 7 1700 aldım :)
Geçen hafta 1030 TL ye bir sitede gördüm bugünde 1080 TL' idi sanırsam öneri sunmuştum.
Takip ederse 1050 1100 TL arasına rahatlıkla alır elindeki işlemciyide 350-400 TL arasına satabilirsin.

GTX1060 beslemiyor besliyor diyenleri şimdiden görür gibiyim ama bende de ryzen 3 1300x vardı ve PUBG de ciddi sorun yaşıyordum :)
Sorun PUBG değil hocam BF1 multiplayer oynarken darboğaz yaşıyorum.

Ayrıca arkadaşlar sistemimde 250 GB SSD var eklemeyi unutmuşum.

Sorun PUBG değil hocam BF1 multiplayer oynarken darboğaz yaşıyorum.
Ayrıca arkadaşlar sistemimde 250 GB SSD var eklemeyi unutmuşum.

Benzer oyunlar bende aynı şeyi PUBG de yaşadım. Güzel sistemin var ama benim yaptığım hatayı sende yapmışsın :)
Ryzen ana kartın var boş yere para saçma o yüzden Ryzen 5 2600 senin için en iyi tercih olacaktır.
İndirim takip et siparişini ver geç. Eski işlemcini dediğim gibi sahibinden, letgo gibi sitelerden rahatlıkla 350-400 TL arasına satabilirsin. Yinede 2. el piyasasına bak hemen çıkarmak istiyorsan 50 TL altına koy gider.

Hocam 2600x tavsiye ederim. Bugün öğrendiğime göre soğutucusu daha iyiymiş. İlla ağır oc yapmana gerek yok. Ucundan dokunurursun. Daha stabil, uzun ömürlü olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı