Ryzen 5 2600X 95 Dereceden Düşmüyor

Amazon25

Decapat
Yaklaşık 3 ay önce bir sistem topladım fakat 3-4 programdan kontrol ettiğimde 95 derece gösteriyor. Kasaya dokundugumda da sıcaklık var işlemcinin oldugu kısımda. Anakart olarak B450 Gaming Plus var. SSD falan her şeyi yeni. %80 ile 90 arasındakı kullanımda direkt 95 dereceye çıkıyor. Bunu düşürebilmemin bir yöntemi var mi? Bayağı araştirdim ama doğru düzgün bir konu bulamadım, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu bende yaşadım daha önce termal macun sürdüğümde soğutucu dağıtır demiştim fakat soğutucu termal macunu düzgün şekilde dağıtmamış tekrardan termal macun sürdüm bu sefer ben kendim dağıttım işlemcinin üzerine ve ısı 85'lerden 50-55 derece arasına düştü kontrol et derim.

Kredi kartı ile çok ince ve boşluk kalmayacak şekilde yayın. Tekrar tekrar denemekten çekinmeyin. Elektrik iletkenliği olmadığı için etrafa değse bile sorun olmaz. Siler geçersiniz.

Aynı işlemciyi kullanıyorum. Yaşadığınız durum anormal. Yukarıda ki hocalarımızın bahsettiği yöntemi deneyin. Olmaz ise tekrar düşünürüz.

Eski bir konu ama tecrübemi paylaşmak istiyorum çünkü bir başkasına faydalı olabilir. Bir süre önce Ryzen 2600 aldım. Turbo mod açıkken bile yüksek dereceler görmedim. Sonra Asus'sun Ai Suite programını indirip kurdum, işte o zaman sıcaklık yük altında değilken bile 95 dereceye fırladı. Programı kaldırdım ve durum düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı