Ryzen 5 2600X ve GTX 1060 sistem FPS düşme sorunu

PunchLiner

Hectopat
  • ASUS GeForce GTX1060 DUAL 3GB GDDR5 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı
  • AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek İşlemci
  • Asus PRIME B350M-K AMD Çipset B350 Soket AM4 DDR4 3200MHz VGA DVI USB 3.0 M.2 Anakart
  • Kingston 8GB DDR4 3000MHz CL 15 Hyperx Predator Bellek
  • CORSAIR VS650 650W 80PLUS PSU
  • WD 3.5" 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64MB Harddisk
  • CORSAIR 120GB Force LE200 SATA 3.0 2.5" SSD (550MB Okuma/500MB Yazma)
Elimde böyle bir sistem var ancak bazı oyunlarda ara ara FPS düşüşleri yaşıyorum, çoğu kısa süreli düşüşler olsa da nadiren iki üç saniye olduğu da oluyor. Bu düşüşü yaşadığım oyunlara örnek verecek olursam özellikle PUBG oynarken diğer oyunlara nazaran çok daha fazla FPS düşüyor. Aynı zamanda GTA V oynarken de kısmen düşme görülüyor. Bunun sebebi nedir? Sistemde bir eksik, hata ne bileyim bir yanlış mı var? O kadar para verdik sistem topladık şu oyunlarda takılma yaşıyorum çıldırtıyor beni, yardımcı olursanız sevinirim. Her türlü görüş ve önerilerinize açığım.
Yardımcı olacak bilgisi olan birisi yok mu?

Son düzenleme:
Msi afterburner kullanarak donanım kullanım değerlerini video şeklinde atarsanız daha rahat yardımcı olabiliriz. Benim aklıma ilk gelen sebep ekran kartının 3GB Vram sınırına takılmanızdan dolayı böyle bir sorun yaşıyorsunuz.

Kesin bir şey söylemek için sorunu donanım kullanım değerleri ile videoya alarak paylaşabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı