Ryzen 5 2600X ve GTX 1070 Ti sistem görüntü gelmeme sorunu

canel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 gün önce indirimden yeni bir PC aldım ve bugün eve gelip kendim kasama yerleştirdim fakat daha önce hiç yaşamadığım ve görmediğim bir sorunla karşılaştım. Bilgisayar açılıyor işlemci fanı ekran kartı çalışıyor ama ekran gelmiyor. Bunun yanı sıra bilgisayarın arkasındaki USB portları da dahil olmak üzere hiçbiri çalışmıyor. Aynı şekilde kasanın üstündeki portlar da çalışmıyor. Anakartın LED'leri yanıyor, işlemci fanı çalışıyor, ekran kartı fanı çalışıyor ama kasanın dışındaki hiçbir port çalışmadığı gibi ekran da gelmiyor. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Bilgisayarın özelliklerini aşağıya yazıyorum, herkese şimdiden teşekkür ederim.
  • - İşlemci Ryzen 5 2600X
  • - Ekran Kartı MSI GTX1070 Ti Armor
  • - Anakart Tomhawk B350 Arctic
  • - Adata 8 Gb Ram
  • - Corsair 120 Gb SSD
  • - Seagate 1TB HDD
  • - PSU Thermaltake 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2. nesil Ryzen işlemci kullanmak için, BIOS güncellemesi gerekiyor B350 anakartlarda. Aldığınız yerde yaptırmalıydınız.
Şu an yapmanız gereken şey, 1. nesil Ryzen işlemci bulup BIOS güncellemek ya da anakartı servise göndermek.
2. nesil Ryzen işlemci kullanmak için, BIOS güncellemesi gerekiyor B350 anakartlarda. Aldığınız yerde yaptırmalıydınız.
Şu an yapmanız gereken şey, 1. nesil Ryzen işlemci bulup BIOS güncellemek ya da anakartı servise göndermek.

Çözüm
İlginiz ve paylaşımınız için teşekkür ederim, aldığım yer ile şimdi iletişime geçeceğim.
Sorunun kaynağı kasa çıktı. Kasada kaçak varmış bu sebepten anakart kendini korumaya alıyormuş. Kasa değişti sorun çözüldü. İlgin için tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı