Ryzen 5 2600x ve MSI GTX 1060 sistem toplama

Evet arkadaşlar öncelikle Technopat ailesine merhaba, daha çiçeği burnunda bir arkadaşınızım. :)
Açtığım konuya benzer konular daha önceden açılmış ama benim toplayacağım sistemin aynısı yok (doğal olarak). Yaklaşık 2-3 haftadır sistemim üzerine düşünüp kafa yoruyorum, Youtube'dan videolar izleyip forum forum geziyorum. En son bir sistem ortaya çıktı, hatta sistemimde olan işlemciyi ve ekran kartını aldım, şimdi ise yapmam gereken tek şey Vatan'a gidip, diğer parçaları alıp oradaki görevliler tarafından toplanmasını izlemek. Lakin hala kalbimde bir burukluk var, neden mi ? Çünkü izlediğim videolarda beni tatmin edecek "FPS" değerleri almıyorum. Bilgisayardan anlıyorum diyebilirim ama asla buradaki arkadaşlar kadar anladığımı düşünmüyorum. Her neyse sözü çok uzattım, ben size sistemimdeki ekipmanları yazıyım, sizde öneride mi bulunuyorsunuz, kardeş senin kafan mı güzel bu nasıl sistem mi diyorsunuz, bilmem :)

Sistemim:

Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1060 ARMOR 6GB OC V1 GDDR5 192Bit (alındı)
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X Socket AM4 4.2GHz (alındı)
Ram: GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Dual Kit Ram
Anakart: MSI B350M GAMING PRO AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.)
Kasa:FRISBY FC-8860G-650 650W USB 3.0 MidT GAMING KASA (içinde psu var)
Harddisk: WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB 64MB
Ssd: Kingston 120GB A400 Serisi Sata 3.0 Cache SSD

Evet arkadaşlar, sistemim böyle. Doğruyu söylemek gerekirse benim kafamı karıştıran kısım anakart ve kasa. Evet onlar sizce nasıl ? Tabii ki diğer parçalarda da kötü olduğunu düşündüğünüz vardır onları da hiç çekinmeden yazın lütfen (ama hevesimi kursağımda bırakmayın :)). Anakart ve kasa diğer parçalara göre biraz kötü diyebilirsiniz. Evet çünkü diğer parçalar bütçemi çok aştı bende doğruyu söylemek gerekirse anakartta ve kasada ekonomik düşünmeye çalıştım. Belki de yanlış bir yol izledim, hiçbir fikrim yok. Ha bu arada PC'nin toplam maliyeti ortalama 5.800 TL diyebilirim. Eğer ki değiştirmem gereken parçaları söylerseniz, fiyatı da göz önüne almanızı rica edeceğim.

Anakart olarak bu modeli almanızda fayda var 2.Nesil Ryzen işlemciler ile uyumlu. Ekstra BIOS Update yapmaya gerek olmayacak aynı zamanda 50₺ daha ucuz.

Öncelikle Vatandan alışveriş yaparak hata ediyorsunuz. Sonrasında ise RX 590 alabilecekken benim de kullandığım ekran kartını alarak hata etmissiniz. Aldığınız donanımları ne kadara aldığınizi ve iade şansınız olup olmadigina göre durum değerlendirmesi yapalım.

Öncelikle Vatandan alışveriş yaparak hata ediyorsunuz. Sonrasında ise RX 590 alabilecekken benim de kullandığım ekran kartını alarak hata etmissiniz. Aldığınız donanımları ne kadara aldığınizi ve iade şansınız olup olmadigina göre durum değerlendirmesi yapalım.
Ekran kartından memnun değilsiniz sanırım, nedenini öğrenebilir miyim ? Ekran kartını iade edebilirim diye düşünüyorum ama RX 590 ekran kartı hakkında en ufak bile fikrim yok ?

Arkadaşın dediği gibi iade yapabilirseniz yapın elinizdeki para ile çok daha güzel bir sistem kurabiliriz. Kasa hakkımdaki düşüncem ise Frisby yerine Cooler Master Corsair gibi kasalara yönelmeniz ya da bu kasa ile bu güç kaynağını alabilirsiniz.
Almamanız gereken markalardan birkaç tanesi:
Gamepower
PowerBoost
Frisby
Everest vs gibi markaları almayınız uygun olabilir ama bilgisayar ve kendi güvenliğiniz için almayın.

Ekran kartimdan her hangi bir şikayetim yok fakat hemen hemen aynı fiyatlara bahsettiğim ekran kartı alinabilir, daha doğrusu bütün olarak bakıldığında daha düzgün bir sistem belki daha uyguna gelebilir, tabi bunu Vatan da yapmak imkansız. 5800 TL lik bütçenin ne kadarı işlemciye harcandı onun iade şansı yok sanırım.

Ekran kartından memnun değilsiniz sanırım, nedenini öğrenebilir miyim ? Ekran kartını iade edebilirim diye düşünüyorum ama RX 590 ekran kartı hakkında en ufak bile fikrim yok ?
RX 590 Ekran kartı GTX 1060 a göre %10-%25 arası daha performanslı ve daha ucuz arkadaşın sıkıntısını bilmem ama daha ucuza daha performanslı kart almak daha mantıklı.

Çok daha uygun olan bu sistem İtopya mağazasında mevcut G2 sistemini ben yükselterek daha performanslı hale getirdim inceleyebilirsin hem kaliteli hem de daha uygun bir sistem. 600₺ civarı para da cebine kalıp güzel orijinal oyunlar alabilirsin.
366436

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı