Ryzen 5 2600X ve RTX 2060 sistem kasıyor

OrhanBey

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Ryzen 5 2600X MSI RTX 2060 8 GB 3000MHz RAM 240 GB SSD sistemim var ve başlıkta da belirttiğim üzere bilgisayarım açıldıktan sonra olsun LoL gibi basit oyunlarda olsun asla kasmaması ve 200+ FPS vermesi gerekirken vermiyor. İlk açtığımda başlangıçta açılan çok bir uygulamam olmamasına rağmen bilgisayarım takılıyor ve LoL'de 100-150 FPS arası alıyorum ayarlar düşükte bile olsa 144Hz monitörüm olduğundan bu beni çok rahatsız ediyor. Oynadığım forca horizon 4 gibi AAA oyunlarda da fps anlık olarak 1 e düştüğü oluyor. Sıkıntı nerede olabilir? Driverlarım güncel konuyu açmadan önce güncelledim. Depolama birimlerini temizledim. Orijinal windows kullanıyorum ve güncellemeleri yapıyorum. Format atmak aklıma geldi ama önce buraya danışmak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Aşağıya bir iki detayı barındıran resimler koydum, daha fazla bilgi lazım olacaktır muhtemelen sorunu çözmek için lütfen ne gerekiyorsa söyleyin.
@Recep Baltaş @Ali Güngör.

1603220184286.png

1603220204670.png

1603220227366.png

1603220244836.png

Oyun için GPU, CPU, RAM kullanım oranlarını paylaşırsan daha rahat yardımcı olurlar. RAM 8 GB sanırım, ufak bir RAM darboğazı olabilir mi?

Monitörünüz kaç piksel? Darboğaz yapıyor olabilir çünkü bende 768p monitör var darboğaz yapıyor.
144 HZ monitör zaten minimum 1080P olabilir. Daha aşağısına 144HZ teknolojisi gelmedi.
Oyun için GPU, CPU, RAM kullanım oranlarını paylaşırsan daha rahat yardımcı olurlar. RAM 8 GB sanırım, ufak bir RAM darboğazı olabilir mi?
RAM darboğazıyla da alakası yok. LOL RAM yemiyor.

Bu söylediğin oyunların hepsi orijinal mi? Ve bunlar SSD'ye mi kurulu?

Monitörünüz kaç piksel? Darboğaz yapıyor olabilir çünkü bende 768p monitör var darboğaz yapıyor.
full hd 1920*1080
hemen bir deneme oyunu girip atıyorum
144 HZ monitör zaten minimum 1080P olabilir. Daha aşağısına 144HZ teknolojisi gelmedi.

RAM darboğazıyla da alakası yok. LOL RAM yemiyor.

Bu söylediğin oyunların hepsi orijinal mi? Ve bunlar SSD'ye mi kurulu?
lol zaten free bir oyun orijinal o yüzden, forza da cracklenmiyo o da orijinal :D Ayrıca başka işlemler yaparken de sıkıntılar yaşıyorum dediğim gibi genel bir yavaşlık var sanki.
full hd 1920*1080

lol zaten free bir oyun orijinal o yüzden, forza da cracklenmiyo o da orijinal :D Ayrıca başka işlemler yaparken de sıkıntılar yaşıyorum dediğim gibi genel bir yavaşlık var sanki
Forza ssdde değil LoL ssd'ye kurulu
full hd 1920*1080

lol zaten free bir oyun orijinal o yüzden, forza da cracklenmiyo o da orijinal :D Ayrıca başka işlemler yaparken de sıkıntılar yaşıyorum dediğim gibi genel bir yavaşlık var sanki.

1603265532900.png

MSI afterburner nedense fps ayarlarını açmama izin vermedi. Bu özel oyun bir tek ben varım ayarlar orta-düşük preset ayarında. v-sync ve fps limiti kapalı. Ona rağmen fps oldukça dalgalı ve 150 lileri görüyor. Eşleştirmeli oyunlarda savaşlarda özellikle 144 altına çok sık düşüyor.
full hd 1920*1080

1603265532900.png

MSI afterburner nedense fps ayarlarını açmama izin vermedi. Bu özel oyun bir tek ben varım ayarlar orta-düşük preset ayarında. v-sync ve fps limiti kapalı. Ona rağmen fps oldukça dalgalı ve 150 lileri görüyor. Eşleştirmeli oyunlarda savaşlarda özellikle 144 altına çok sık düşüyor.
Bu da eşleştirmeli bir oyunda aldığım benchmark:
21-10-2020, 11:44:15 League of Legends.exe benchmark completed, 361168 frames rendered in 2208.000 s
Average framerate : 163.5 FPS
Minimum framerate : 85.5 FPS
Maximum framerate : 359.1 FPS
1% low framerate : 110.1 FPS
0.1% low framerate : 11.5 FPS

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı