RTX 2070 ve Ryzen 5 2600X Sistem Düşük FPS Sorunu

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sistemim;
  • MSI RTX 2070 Gaming Z
  • Ryzen 5 2600X
  • MSI B450 Gaming Plus
  • G.SKILL Aegis 16 GB DDR4 3000MHz (8x2)
  • Silverstone Essential Series 650W +80
  • Adata 120 GB SSD
  • WD Blue 1 TB HDD
  • LG 25UM58-P 60 Hz 2560x1080 Monitör
PUBG'de ayarlarımı ultra 1080p yaptığımda 120-130 FPS alıyorum, ayarlarımı very low 1080p yaptığımda da hemen hemen aynı FPS'i alıyorum.

Ayriyeten Sanhok haritasında Bootcamp'e atlarsam paraşütteyken FPS 40-50'ye kadar düşüyor, indikten 1-2 dakika sonra FPS kendini toparlıyor.

1080p ultra ayarlar ile bir fotoğraf;

ultra.jpg

1080p very low ayarlar ile bir fotoğraf;

verylow.jpg

1080p ultra ayarlar ile %65-90 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor %90 nadir oluyor.
1080p very low ayarlar ile %30-40 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor.

Şimdi şöyle bir şey var i5 9600K işlemciye geçin 1080p için diyenler var, %40 GPU kullanımını %100'e çıkartacak mı i5 9600K işlemci?
Eğer öyleyse anında alacağım.

144Hz monitör satın almak istiyorum ve 144 FPS üstüne çıkamadığım için alamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

İyi de 3.6 ghz de çalışan işlemciyi rtx 2070'i gırtlağına kadar low ayarlarda beslemesini bekliyosun.

Ya intel sisteme geç, ya işlemcini 4.2-4.3 seviyelerine çıkar, yada elindekiyle mutlu ol.

İyi de 3.6 ghz de çalışan işlemciyi rtx 2070'i gırtlağına kadar low ayarlarda beslemesini bekliyosun.

Ya intel sisteme geç, ya işlemcini 4.2-4.3 seviyelerine çıkar, yada elindekiyle mutlu ol.
İşlemciyi 4.0GHz hızına yükseltmiştim GPU kullanımı aman aman yükselmiyor.
4.2GHz'e çıkartmak için soğutma sistemi gerek, düzgün bir şey olanı 700 TL.
Aman aman fark yok ortada overclock yapınca ayriyeten.

O işlemciyi 3.6 ghz'de kullanacaktın madem g5400 alsaydın. Onun frekansı da 3.7 aynı işi görürdü.

Sen o istediğin grafik ayarlarında rtx 2070 gibi güçlü bir kartı potansiyeline yakın kullanmak istiyorsan tek çekirdek de iyi işler başaran bir işlemciye ihtiyacın var. Yada elindeki x ibareli işlemcinin x kısmından faydalanıp O.C. yapacaksın.

Yada kartı satıp 1070'e düşeceksin. Yada oc yapmam ben dersen 4.8'de oc'siz çalışan intellere bak.

@matrax33 Kardeş sen çok yanlışsın haberin olsun.
Doğrusunu anlat madem herkes aydınlansın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Otur izle bak 2070 1080p'de nasıl gırlağına kadar kullanılıyormuş.

Sorun tamamen işlemcinin kararsız ve tek çekirdekte düşük mhz'de çalışması.

Son düzenleme:
O işlemciyi 3.6 ghz'de kullanacaktın madem g5400 alsaydın. Onun frekansı da 3.7 aynı işi görürdü.

Sen o istediğin grafik ayarlarında rtx 2070 gibi güçlü bir kartı potansiyeline yakın kullanmak istiyorsan tek çekirdek de iyi işler başaran bir işlemciye ihtiyacın var. Yada elindeki x ibareli işlemcinin x kısmından faydalanıp O.C. yapacaksın.

Yada kartı satıp 1070'e düşeceksin. Yada oc yapmam ben dersen 4.8'de oc'siz çalışan intellere bak.
Ya hocam anlamıyormusun? Darboğaz yaşamıyor. İşlemci kullanımı %100 değil farkındaysan. Ekran kartı kendini kullanmıyor nedense. İşlemci kendini görevini yapıyor. İntele geçsede aynısı olacak.

İşlemci beslemekte sıkıntı çekmiyor.

Ya hocam anlamıyormusun? Darboğaz yaşamıyor. İşlemci kullanımı %100 değil farkındaysan. Ekran kartı kendini kullanmıyor nedense. İşlemci kendini görevini yapıyor. İntele geçsede aynısı olacak.

İşlemci beslemekte sıkıntı çekmiyor.
Darboğaz var demedim ki ben. Miskinlik var işlemcide. Kart fazla ilgi istiyor düşük ayarlarda. GTX 1080 üstü kartlar böyle 1080p için. Yüzde yüz verimli çalışması için ya 2k çözünürlüğe geçecek yada böyle yüksek frekanslı işlemciler kullanacak.

Darboğaz var demedim ki ben. Miskinlik var işlemcide. Kart fazla ilgi istiyor düşük ayarlarda. GTX 1080 üstü kartlar böyle 1080p için. Yüzde yüz verimli çalışması için ya 2k çözünürlüğe geçecek yada böyle yüksek frekanslı işlemciler kullanacak.
GTX 1080 icin i7 6700 var şuan onu satıp 1200e i5 8600k ya veya ryzen 2700X i geçilir mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı