Ryzen 5 2600X ve RTX 2080 Ventus sistem 1920X1080P çözünürlükte darboğaz sorunu

Y17Tozan

Hectopat
Daha fazla  
Technopat severler hepinize merhaba,

Sistem:
MSI RTX 2080 Ventus.
AMD Ryzen 5 2600X.
3000 MHz 2x8 RAM.
MSI B450M PRO VDH Plus anakart.
WD 500 GB 500/500 SSD

En son gündemde olan, Call of Duty Warzone oyununda 1920X1080P ayarlarda, grafik kalitesi olarak daha çok adam görmeyi kolaylaştıracak ufak tefek ayarları içeren grafik kalitesi ayarlarıyla oyunu oynamaktayım. 1080P ayarda GPU kullanımı hiçbir zaman %90 üzerini görmüyor. Çok nadir gördüğüm oluyor fakat anlık görebiliyorum, bunu görmekten saymıyorum. Aynı ekran kartı ile başka oyuncuları izlediğimde GPU kullanımını %95 aşağısında görmüyorum. Bunun nedeninin işlemci-GPU noktasında 1080P ayarlarda dar boğaz olduğunu düşünmekteyim. %99.9 ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor. 2K veya 4K ayarlarda -2K veya 4K monitörüm yok fakat Warzone ayarlarında çözünürlük bölümünü 100'den 200'e çıkardığım vakit bunu kontrol edebiliyorum.- GPU kullanımım %98'den aşağı düşmüyor.

Özetle, zannediyorum ki 1080P R5 2600X ile RTX 2080 darboğaz oluyor. Eğer forumda değerli arkadaşlarımdan herhangi birinin bu hususta daha detaylı bir tecrübesi, bilgisi varsa beni aydınlatabilir mi?

Nasıl oluyorda 2K ve 4K ayarlarda bu kadar stabil çalışan bir sistem, 1080P'de sorunlar yaratıyor... Bilgim yok detaylı bir bilginiz varsa bu konuyada açıklık getirirseniz çok ama çok sevinirim.

Sağlıcakla ve esenlikle kalın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat severler hepinize merhaba,

Sistem:
MSI RTX 2080 Ventus.
AMD Ryzen 5 2600X.
3000 MHz 2x8 RAM.
MSI B450M PRO VDH Plus anakart.
WD 500 GB 500/500 SSD

En son gündemde olan, Call of Duty Warzone oyununda 1920X1080P ayarlarda, grafik kalitesi olarak daha çok adam görmeyi kolaylaştıracak ufak tefek ayarları içeren grafik kalitesi ayarlarıyla oyunu oynamaktayım. 1080P ayarda GPU kullanımı hiçbir zaman %90 üzerini görmüyor. Çok nadir gördüğüm oluyor fakat anlık görebiliyorum, bunu görmekten saymıyorum. Aynı ekran kartı ile başka oyuncuları izlediğimde GPU kullanımını %95 aşağısında görmüyorum. Bunun nedeninin işlemci-GPU noktasında 1080P ayarlarda dar boğaz olduğunu düşünmekteyim. %99.9 ihtimal sorun bundan kaynaklanıyor. 2K veya 4K ayarlarda -2K veya 4K monitörüm yok fakat Warzone ayarlarında çözünürlük bölümünü 100'den 200'e çıkardığım vakit bunu kontrol edebiliyorum.- GPU kullanımım %98'den aşağı düşmüyor.

Özetle, zannediyorum ki 1080P R5 2600X ile RTX 2080 darboğaz oluyor. Eğer forumda değerli arkadaşlarımdan herhangi birinin bu hususta daha detaylı bir tecrübesi, bilgisi varsa beni aydınlatabilir mi?

Nasıl oluyorda 2K ve 4K ayarlarda bu kadar stabil çalışan bir sistem, 1080P'de sorunlar yaratıyor... Bilgim yok detaylı bir bilginiz varsa bu konuyada açıklık getirirseniz çok ama çok sevinirim.

Sağlıcakla ve esenlikle kalın.
Çözünürlük düşünce yük işlemciye biner ve ekran kartını besleyemez.

Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim. Şu an çok fazla sorun yaşamıyorum fakat bu kasayı Vatan PC'den alırken darboğazın bir yerde olacağını hissediyordum. Oradaki çocuk hiçbir sorun yaşamazsın v.s diyip beni ikna etmişti. Aptallığıma yanarım :D 2070 r5 3600 alacaktım bana bunu gösterdi arada böyle çok büyük fark yoktu. Bende 2080 var diye almıştım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı