Ryzen 5 2600X ve RX 580 Sistem toplama

Bütçe
3500

gökayarsln

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var.
AMD-FX4130 işlemci.
Gigabyte GA-78LMT-S2 anakart.
8 GB RAM.
Ve 2016 yılında aldığım ASUS STRIX R9 380 2 GB ekran kartım var.

Oyunlarda FPS sıkıntıları yaşıyorum ve sistem değiştirmek istiyorum aklımda olan.

Ryzen 5 2600X.
Gigabyte B450M- S2H.
16 GB RAM.

Sapphire RX570 8 GB ekran kartı var.

Kasayı ve güç kaynağını yeni değiştiğim için almayı düşünmüyorum ve ortalama 3500 TL civarında bütçem var. Sizlere sormak istediğim belirttiğim fiyata belirttiğim sistem nasıl ve de ekran kartı almasam elimde olan ekran kartı beni oyunlarda idare eder mi?

Bu arada oynadığım oyunlar PUBG-LOL-GTA 5-ETS 2 bu oyunları akıcı bir şekilde oynamak için değiştireceğim sistemi ilginize şimdiden teşekkürler yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemde bu oyunlar akar. Sistemde muhakkak SSD kullan.
Kartın da bu oyunlar için gayet iyi.

Bütçenize yeterse 3600 öneririm. Ayrıca Windows 10 için SSD şart. Tavsiyem Crucial MX500 veya Samsung 860 EVO.
PSU'nuz nedir? Yeni almış olmanız PSU'nuzu kaliteli yapmaz.

Ben de Ryzen 5 2600x ve Rx590 nitro+ ve 16gb ram ile sistem toplayacağım performans testlerine baktım bütün gün,baya iyi fpsler alırsın.

Bu sistemde bu oyunlar akar. Sistemde muhakkak SSD kullan.
Kartın da bu oyunlar için gayet iyi.
ekran kartım dikkat ederseniz rx580 değil r9 380 bu arada lolde orta ayarlarda 60fps ortalama pubg de ise en düşük ayarlarda 30fps alıyourm
Bütçenize yeterse 3600 öneririm. Ayrıca Windows 10 için SSD şart. Tavsiyem Crucial MX500 veya Samsung 860 EVO.
PSU'nuz nedir? Yeni almış olmanız PSU'nuzu kaliteli yapmaz.
ssd 140ggb bir ssd var zaten ama dediğiniz gibi bir ssd daha almak aklımda var bu PSU ise xigmatek calibre serisi 500w PSU
Ben de Ryzen 5 2600x ve Rx590 nitro+ ve 16gb ram ile sistem toplayacağım performans testlerine baktım bütün gün,baya iyi fpsler alırsın.
hemen hemen öyle düşünüyorum fakat ekran kartım beni mullakta bırakıyorum buraya bir danışayım eğer ekran kartımın yeterli olacağını söyleyenler olursa boşu boşuna 1000tl daha vermek mantıksız olur diye danışmak istedim

Kendi ekran kartınız ve ryzen5 2600 ile alacağınız fps hakkında bir fikriniz olması için aşağıdaki testleri izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ekran kartlarının kıyaslaması da var:

ekran kartım dikkat ederseniz rx580 değil r9 380 bu arada lolde orta ayarlarda 60fps ortalama pubg de ise en düşük ayarlarda 30fps alıyourm

ssd 140ggb bir ssd var zaten ama dediğiniz gibi bir ssd daha almak aklımda var bu PSU ise xigmatek calibre serisi 500w PSU

hemen hemen öyle düşünüyorum fakat ekran kartım beni mullakta bırakıyorum buraya bir danışayım eğer ekran kartımın yeterli olacağını söyleyenler olursa boşu boşuna 1000tl daha vermek mantıksız olur diye danışmak istedim
Kanka sorum şey olucak r9 380 ile nasıl 60fps alıyorsun? Ben AMD a10 7870k Apu bilgisiyar ile orta ayarlarda 100fps alıyorumda ondan sordum :D

Kendi ekran kartınız ve ryzen5 2600 ile alacağınız fps hakkında bir fikriniz olması için aşağıdaki testleri izleyebilirsiniz.

Ekran kartlarının kıyaslaması da var:
testler için teşekkür ediyorum aklımda ekran kartını almadan bileşenleri değiştirip sistemi denemek ve eğer memnun kalırsam ekran kartını ileri zamanda değişmek daha çok işime gelir burada beni korkutan şey ekran kartımın 2gb olmasının FPS konusunda bana bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı :)
Kanka sorum şey olucak r9 380 ile nasıl 60fps alıyorsun? Ben AMD a10 7870k Apu bilgisiyar ile orta ayarlarda 100fps alıyorumda ondan sordum :D
valla dostum Oyun SSD de kurulu Oyuna 150fps ile başlayıp oyunun ileri safhalarında 50 60 70 civarında seyrediyor :D

testler için teşekkür ediyorum aklımda ekran kartını almadan bileşenleri değiştirip sistemi denemek ve eğer memnun kalırsam ekran kartını ileri zamanda değişmek daha çok işime gelir burada beni korkutan şey ekran kartımın 2gb olmasının FPS konusunda bana bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı :)
Evet önce ekran kartı almadan denemeniz sizin için yararlı olacaktır eğer memnun kalmaz iseniz değiştirince iyi fpsler alacağınız kesin zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı