Ryzen 5 2600X ve RX 580 Sistem Toplama

FlyingMadman

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu bilgisayardaki asıl amacım oyun değil yazılım o yüzden oyun monitörü tercih etmeyi düşünmüyorum 2 tane monitör alacağım. Ama aklımda bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • 16 GB RAM yeterli olur ama almışken 32 mi alsam emin değilim. ( Bütçeyi çok aşmadan)
  • OC yapmayı düşünmüyorum o yüzden işlemci sıvı soğutucusu almayacağım ama kasaya ekstra fan koymayı düşünüyorum ( bunlar içinde tavsiyeye açığım 2X140mm önde koyup öndeki 120mm olanı arkaya koymayı düşünüyorum belki ekstradan 2X120mm yukarıya koyabilirim. Fan olarak ne önerirsiniz.
  • Ekran kartını AMD tercih etme sebebim 2. İşletim sistemi olarak hackintosh kurmayı düşünüyorum onda sıkıntı yaşamamak için oyun oynarken de bir sıkıntı yaşatacağını düşünmüyorum.
  • Klavye olarak mekanik düşünmüyorum kablosuz mouse ve klavye kullanmak istiyorum.
Son olarak emin olmadığım parçalar ekran kartı, monitör ve kasa (Corsair almayı özellikle istiyorum) bunun dışında önerilere açığım fiyat aralığım aşağı yukarı bu civarda.

Ekleme: Evde kendim toplayacağım parçalar dışında neye ihtiyacım olacağından emin değilim bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim. ( Tornavida, termal macun vs. )

1.png2.pngCC-9011050-WW-SPEC01_fan-mount-locations.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı