Ryzen 5 2600X yüksek işlemci sıcaklığı

Anladım.
O zaman ya arkadaşta olan işlemcide sıkıntı var veya kasanın hava akışı iyi değil.
Zaten son yazılan cevaplar da @biletkesen arakaşımızın da belirttiği gibi sorun olan işlemcisini değiştirince sıcaklık ile ilgili sorunları ortadan kalkmış.

Ryzen 5 2600X işlemcimi, Deep Cool Gammaxx L240 sıvı soğutucuyla kullanıyorum. 1.15V verip, 4.0GHz'de kullanıyorum ve boşta 35 derecelere kadar iniyor, stres testinde biraz kötü sonuç alıyorum sanırım o da sıcaklık sıçraması olduğundan dolayı, sıçrama olmadığında hiç bir sıkıntım yok. Overclock yapmadan ve Core Boost özelliği kapalı olarak stres testinde 45-50 derece oluyor işlemci. Ben Ryzen 5 2600X almanızı önermiyorum, bu benim kendi şahsi fikrim kim ne derse desin bu saatten sonra Ryzen almam da önermem de. 4.2GHz'de kullanmak imkansıza yakın neredeyse bu işlemciyi bir çok kişi de bu sorunu yaşıyor, stok soğutucuyla ben bu işlemciyi 4.2GHz'de kullanamayacaksam neden alayım ki, i5 9600K'ya yönelirim daha iyi.
Belki konuyu hortlatmak gibi olacak ama dayanamadım. Bende bu konuyla ilgili çok önceden bir konu açmıstım. Size kesinlikle katılmıyorum. Ben 150 liralık kule tipi soğutucu ile 4.2 ghz de 1.4 volt sorunsuz kullanıyorum bu işlemciyi. Yarım saatlik stres testinde 75 dereceleri geçmiyor. Konum da burada bakabilirsiniz 2. Nesil Ryzen İşlemcilerde Isınma Soruna Çözüm - Technopat Sosyal

Belki konuyu hortlatmak gibi olacak ama dayanamadım. Bende bu konuyla ilgili çok önceden bir konu açmıstım. Size kesinlikle katılmıyorum. Ben 150 liralık kule tipi soğutucu ile 4.2 ghz de 1.4 volt sorunsuz kullanıyorum bu işlemciyi. Yarım saatlik stres testinde 75 dereceleri geçmiyor. Konum da burada bakabilirsiniz 2. Nesil Ryzen İşlemcilerde Isınma Soruna Çözüm - Technopat Sosyal
DeepCool Gammaxx L240 sıvı soğutucu kullanıyorum, 4.0GHz 1.15V veriyorum.
Buyrun stres testi sonucu;

stres.jpg

Stres testi 03:57 dakikadan sonra fotoğrafın üstünde kırmızıyla görünen bir hata verip kendini durdurdu. Sonuçlar ise fotoğraftaki şekilde...

Öncelikle konuyu hortlattığım için özür diliyorum fakat mecbur kaldım. Konu sahibi arkadaşla aynı problemi yaşıyorum. Dostum bana ulaşabilirsen şu sorunu çözmek adına birşeyler danışmak isterim. [email protected]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı