Yüksek işlemci sıcaklığı

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Merhabalar, i5-7500 işlemcim var. Yaklaşık olarak 4-5 saat Assassin's Creed Odyssey oynadım. Oyun sırasında aksiyona kapılıp işlemci sıcaklığına bakmadım tabii. Oyunu kapattığımda işlemci 81 derece olmuştu, ama ekran kartı daha 60 dereceydi. Neden bu kadar yüksekmiş? Anlamadım. İşlemciyi alalı 3 sene oldu ve hala aynı termal macun duruyor. Sorun termal macunda olabilir mi? Yoksa başka bir sebebi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, i5-7500 işlemcim var. Yaklaşık olarak 4-5 saat Assassin's Creed Odyssey oynadım. Oyun sırasında aksiyona kapılıp işlemci sıcaklığına bakmadım tabii. Oyunu kapattığımda işlemci 81 derece olmuştu, ama ekran kartı daha 60 dereceydi. Neden bu kadar yüksekmiş? Anlamadım. İşlemciyi alalı 3 sene oldu ve hala aynı termal macun duruyor. Sorun termal macunda olabilir mi? Yoksa başka bir sebebi var mıdır?

Isınan işlemci yoktur, soğutulmayan işlemci vardır.

Termal macun değiştir eğer sıvı soğutmaysa suyu bitmiş olabilir bitmiyor değil bitiyor yavaş yavaş.
Fan ise fanları saç kurutma makinesi ile ya da yüksek hava basınçlı hava kompresörü ile temizle
Eğer sorun devam ediyorsa oyun işlemciyi yoran bir oyundur ekran kartının modeli ne kasaya ek fan tak genellikle kasalarda 3 fan olur CPU fan System fan 1 System fan 2 diye fanlarını yüksek RPM'li olarak değiştirebilirsin.

AC Odyssey yüksek işlemci kullanımı olan bir oyun. 3 senedir termal macun değişimi yapmamanız hata. Macun değişimi yapın yeterli gelmediyse yeni bir soğutucuya geçin. Bende de işlemci sıcaklıkları 80-85 dereceye çıkıyordu X124 hava soğutucuya geçtikten sonra 65 dereceyi zor buluyor.

Normalde her yıl, 1 defa termal macun ve genel toz temizliği yapılması makbuldür. Termal macun, kolay kolay zarar niteliğini bozmaz ama 3 yıl bence uzun bir zaman. Çok da zor bir işlem değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı